HABERLER Özel Haber

Efsane Sanatçı David Bowie Aramızdan Ayrıldı

Asla yeri dolmayacak efsanevi sanatçı David Bowie 18 aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesini bu sabaha karşı kaybetti.

Mozart, Beethoven gibi müzik tarihini değiştiren, başkalarına ilham veren sanatçılar vardır. David Bowie’de bunlardan birisiydi. Yaptığı her albüm bambaşka türleri etkilemiş ve milyonlarca insanı etkisinde bırakmıştır. İşte bu kadar önemli bir insanı kaybettik.

Bütün müzik severlerin başı sağolsun!

  • Asıl adı David Robert Jones (8 Ocak 1947, Brixton), “Glam rock’ın kralı” olarak tanınan İngiliz sanatçı, aktör, dansçı ve prodüktör.
  • 1969 yılında Space Oddity albümü ile İngiltere listelerine 5 numaradan sürpriz bir giriş yapmıştır. 1970’li yılların başında ‘The Man Who Sold the World’, ‘The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars’ gibi efsane albümler yapmıştır.
  • ‘The Hunger’, ‘The Man Who Fell to the World’ ve ‘Merry Christmas, ‘Mr. Lawrence’, ‘The Prestige’, ‘Twin Peaks: Fire Walk with me’ gibi filmlerde rol almıştır.
  • Model Iman ile evli olan David Bowie sayısız albüm yapmış ve birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Gözlerinin birbirinden farklı iki renkte olması bazı kitleler tarafından hayranlık kazanmıştır. 1962 yılında bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanmış, geçirdiği bir dizi operasyon sonucu üst göz kapağı ve irisi diğerinden farklı bir görünüme sahip olmuştur.
  • Tarihte en önemli sanatçılardan biri olarak gösterilir ve bu güne kadar Lady Gaga, George Michael, Madonna gibi sayısız yıldıza örnek olmuştur. Birçok önemli albüm ve şarkıya imza atmıştır.
Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız