2016 Aylık Kitap Seçkisi

EKİM 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Ekim ayında çıkmış yeni kitaplardan sizler için güzel bir seçki oluşturduk. Kitap listeniz hazır mı?

Ekim ayı bereketli geçti. Özellikle manga ve çizgi roman severler bu ay yaşadılar. Yaklaşık 10 yıl sonra Harry Potter serisinin 8.kitabı ‘Lanetli Çocuk’ raflardaki yerini aldı. David Eddigs’in ölümsüz eseri Belgariad’ın eski çocuksu kapaklar yerine seriye yakışır kapaklarla yeni baskısı yapıldı.

Bakalım Ekim ayında çıkmış yeni kitaplardan sizler için seçtiklerimiz hangileriymiş?


ROMANLAR


Harry Potter ve Lanetli Çocuk; J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı bir tiyatro oyunudur. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesidir. Londra’da gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı yayınlanmıştır.

Osmanlı Cadısı Tirnova; MaNga müzik grubunun solisti Ferman Akgül’ün ilk kitabıdır. MaNga’nın şarkılarının büyük bir bölümünü Ferman Akgül’ün yazdığını düşünürsek böylesine bir kitap sürpriz olmadı. Kalemi güçlü bir yazarın romanı olarak Ekim ayının dikkat çeken romanlarından birisiydi.

Canavarın Çağrısı; Patrick Ness’in ödüllü romanıdır. Edebiyat çevrelerince son yıllarda yazılmış en başarılı ve özün fantastik kurgu romanlarından birisidir. 2016 yılında sinemaya da uyarlandı.

2312; Bilimkurgunun usta ismi Kim Stanley Robinson’ın başyapıtı olarak gösterilen 2312 raflardaki yerini aldı. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ

Domuz KasabıMehmet Mollaosmanoğlu’nun son kitabıdır. İnternet sitelerinde düz bir şekilde ‘Türk Edebiyatı’ denilmesine rağmen, bizce, sapına kadar bir gerilim kitabıdır. Kapalı bir vadide yaşayan bir grup ilkel insanın, dışarıdaki dünyada yılda bir kez birisini getirmeleri ve onun yerine kendilerinden birisini dışarı göndermesini konu alıyor. Genelde bu getirilen kişi öldürülüyor ama bu sefer kitabımızın kahramanı, bu ilkel insanların elinden kaçıyor ve balta girmemiş ormandan kaçmaya çalışıyor.

Büyük Taş Yüzük ve Kardinal Napellus, Borges’in Babil Kitaplığının 11. ve 12. kitaplarıdır. Bu serinin tekrar basılmasına çok seviniyoruz. Babil Kitaplığı hakkında daha ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ


ÇİZGİ ROMAN – MANGA


One-Punch Man, sonunda Türkçe! Son birkaç yıldır ortalığı yıkıp geçen manga Akılçelen Kitaplar tarafından dilimize kazandırıldı.

Aijin 4, serinin bitmesine son bir cilt kalan Fullmetal Alchemist 26, Titana Saldırı 13, Yedi Ölümcül Günah 4 ve Suikast Sınıfı 4 raflardaki yerini aldı.

Sandman Cilt 1 – Prelüdler ve Noktürnler, gelmiş geçmiş en başarılı çizgi roman serilerinden birisi olan SANDMAN, yeni kapağı ve çevirisi ile İthaki Yayınları tarafından tekrar yayınlanmaya başlandı. Kitap hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Injustice, 3.yılında 2.cilt ile devam ediyor. Injustice serisini bilmeyenler için; bu seride klasik Batman ve Superman çekişmesinden farklı olarak, Dc Comics dünyasındaki yüzlerce süper kahraman iki süper kahramanın arkasında kutuplaşarak apaçık bir şekilde savaşıyor. Superman kafayı çizmiş bir şekilde korumaya yemin ettiği Dünya’yı yok etmeye çalışıyor, Batman ise kurtarmaya. Bu sayıda ise işler biraz karışıyor. Kurgu Sanat olarak seriyi kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız