2017 Aylık Kitap Seçkisi DOSYALAR & LİSTELER

EKİM 2017 – Aylık Yeni Kitap Listesi

Ekim ayında çıkmış onca kitap içinden, Kurgu Sanat editörleri sizler için şahane kitaplar seçti.
Artık sonbahara tamamen girdik. Yağmurlar ve kara bulutlar gökyüzünü sardı. Böyle havalarda yapılabilecek en güzel şey kitap okumak. Aşağıda sizin hazırladığımız listeden bir tane kitap seçin ve kendinizi en yakın koltuğa bırakın.

Keyifli okumalar…


ROMANLAR

Arayıcı (Fantastik Kurgu)
Beşinci Mevsim (Fantastik Kurgu)
Dünyanin Efendisi (Fantastik Kurgu)
Bitmeyecek Öykü (Fantastik Kurgu)
Kırmızı Piyano (Korku-Gerilim)
Cadılar Bayramı Ağacı (Korku-Gerilim)
Kara Kara Kapkara (Korku-Gerilim)
Adsız Ağac (Dünya Edebiyatı)
Başlangıc (Macera)
previous arrow
next arrow
 
Arayıcı (Fantastik Kurgu)
Beşinci Mevsim (Fantastik Kurgu)
Dünyanin Efendisi (Fantastik Kurgu)
Bitmeyecek Öykü (Fantastik Kurgu)
Kırmızı Piyano (Korku-Gerilim)
Cadılar Bayramı Ağacı (Korku-Gerilim)
Kara Kara Kapkara (Korku-Gerilim)
Adsız Ağac (Dünya Edebiyatı)
Başlangıc (Macera)
previous arrow
next arrow

Arayıcı, görevi düzeni sağlamak ve kötülüklerle savaşmak olan Arayıcı’lardan birisi olan Quin Kincaid’in maceralarını anlatıyor. Seeker serisinin ilk kitabı Arayıcı raflardaki yerini aldı. Keyifli okumalar. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Beşinci Mevsim, 2016 Hugo En İyi Roman ödülü kazanan N.K Jemisin’in romanı sonunda Türkçeye çevrildi ve raflardaki yerini aldı. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Dünyanın Efendisi, Robert Hugh Benson’ın dünyaca ünlü distopik bilimkurgu romanı ilk kez Türkçeye çevrildi ve kitapçılardaki yerini aldı. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bitmeyecek Öykü, bir fantastik kurgu klasiğidir. Yazıldığı günden beri onlarca dile çevrildi ve milyonlarca çocuğu başka dünyalara götürdü. 1984 yılında sinemaya uyarlandı ve unutulmaz fantastik filmler arasındaki yerini aldı. İşte bu kitap Pegasus Yayınları etiketiyle tekrardan raflardaki yerini aldı. Kitabı daha önce incelemiştik, BURADAN okuyabilirsiniz.

Kırmızı Piyano, ülkemizde de çok satan listelerinde fırtına gibi esen Kafes kitabının yazarı Josh Malerman’ın son kitabı İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Eğer korku-gerilim seviyorsanız kitaba mutlaka bir göz atın. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Cadılar Bayramı Ağacı, Ray Bradbury’nin az sayıdaki korku türü kitaplarından birisi, Cadılar Bayramı’na özel yazdığı kitap İthaki Yayınları tarafından dilimize kazandırıldı. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kara Kara Kapkara, Anadolu Korku Öyküleri 1-2’deki ve Yabani Dergi’deki hikayeleri ve Gerisi Hikaye Podcast yayınları ile tanıdığımız Işıl Beril Tetik’in tamamı kendi hikayelerinden oluşan ilk kitabı raflardaki yerini aldı. Korku-gerilim severlere duyurulur. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Adsız Ağaç, Avrupa’nın ve Slovenya’nın en önemli yazarlarından birisi olan Drago Jančar’ın bir romanı daha dilimize kazandırıldı. Adsız Ağaç raflardaki yerini aldı. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

BaşlangıçMelekler ve ŞeytanlarDa Vinci ŞifresiCehennemKayıp Sembol gibi kitaplarla dünya çapında büyük bir başarı yakalamış ünlü macera yazarı Dan Brown’un son kitabı Başlangıç – Origin raflarda yerini aldı. Kitap hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.


ÇİZGİ ROMAN – MANGA

Gantz #2 (Manga)
One-Punch #11 (Manga)
Seraph Of The End #2 (Manga)
Naruto #36 (Manga)
One Piece #36 (Manga)
Infinity Crusade #2 (Çizgi Roman)
Iron Man #8 (Çizgi Roman)
Valerian #0 (Çizgi Roman)
Injustice Yıl 5 / Cilt 2 (Çizgi Roman)
previous arrow
next arrow
 
Gantz #2 (Manga)
One-Punch #11 (Manga)
Seraph Of The End #2 (Manga)
Naruto #36 (Manga)
One Piece #36 (Manga)
Infinity Crusade #2  (Çizgi Roman)
Iron Man #8 (Çizgi Roman)
 Valerian #0 (Çizgi Roman)
Injustice Yıl 5 / Cilt 2 (Çizgi Roman)
previous arrow
next arrow

Gantz #2 ve Seraph Of The End #2, yeni bir yayınevi olan Kurukafa Yayınları’nın çıkarmaya başladığı iki yeni manga serilerinin yeni ciltleri raflardaki yerini aldı.

One Punch Man #11, Naruto #36 ve One Piece #36 mangalarının yeni ciltleri çıktı!

Infinity Crusade #2, Fantastic Four, X-Men, Avengers ve New Warriors gibi Marvel kahramanlarının neredeyse hepsini bir arada gördüğümüz serisinin ikinci cildi.

Yenilmez Iron Man #8, seriyi sevenleri için bomba gibi bir hikaye ile geliyor. Doktor Ahtapot’un elinde bir nükleer füze vardır ve atmamak için Tony Stark’tan tedavisi olmayan bir hastalığın tedavisini bulması için şantaj yapmaktadır. Iron Man’i hiç bu kadar çaresiz görmemişsinizdir herhalde.

Valerian #0, Pierre Christin’in 1967’de yarattığı ve Valerian ve Bin Gezegen Imparatorlugu (2017) adıyla sinemaya uyarlanan çizgi roman serisi sonunda Türkçeye çevrildi. Gerçek anlamda bir bilimkurgu klasiği olan bir çizgi romandır.

Konusu ise şöyle,

2720 yılı. Işınlanmanın 2314 yılında keşfedilmesinden beri çalışma kavramı yok olmaya yüz tutmuş, insanlık rüya hizmetlerinin programladığı rüyalarında kendinden geçmiş… Kıymetli uzayzaman ajanı Valerian ise, insanlığın rüya âlemini korumak adına rüyaları kâbusa dönüştürme peşindeki Xombul’e karşı harekete geçiyor ve galakside tarih boyu sürecek nefes kesen bir macera başlıyor.

Valerian ile Laureline, uzayzaman ajanları, tarihin esrarengiz yıllarında maceradan maceraya atılıyor, 28. yüzyılı tehdit eden tehlikeleri bertaraf etmek uğruna cesurca görevden göreve koşuyor, tarihte devriye geziyorlar.

Injustice Yıl 5 / Cilt 2, sonunda geldi! Superman’in delirip dünyayı ele geçirdiği ve demir yumruğu ile yönettiği İnjustice serisinde beşinci yılın ikinci cildine geldik. İlk dört yıl sonunda artık tüm süper kahramanlar nihai olarak taraflarını seçmiştir ve birbirine üstünlük sağlayamamıştır. İki taraf dengede dururken, Superman ve Batman başından veri ihtimal dahi vermedikleri bir şey yapmak zorunda kaldılar ve süper kötüleri de saflarına kattılar ama bu işleri daha da karıştırmaktan öteye gitmedi.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız