2018 Aylık Kitap Seçkisi

EKİM 2018 – Aylık Yeni Kitap Listesi

Ekim ayında çıkmış yeni kitaplardan sizler için ufak ama keyifli olduğunu düşündüğümüz bir seçki oluşturduk.

Ekim ayı yeni kitap bakımından kurak geçmeye devam etti. Malum ülkemizdeki döviz kurunun uzaya fırlaması yüzünden yayınevleri çok zorlanmaya başladı ama bu yeni dönemde dahi yeni kitap yayınlamaya devam ediyorlar. Bizlere de bu kitapları almaya devam etmek ve yayınevlerine destek olmak düşüyor.

Şimdiden keyifli okumalar…


ROMANLAR

İtfaiyeci (Korku-Gerilim)
Elric #5 - Rüya Diyarında (Fantastik)
Lucky Strike (Fantastik)
Ötediyar (Fantastik)
Ozan Beedle’ın Hikayeleri (Fantastik)
Gecekuşları (Bilimkurgu)
previous arrow
next arrow
 
İtfaiyeci (Korku-Gerilim)
Elric #5 - Rüya Diyarında (Fantastik)
Lucky Strike (Fantastik)
Ötediyar (Fantastik)
Ozan Beedle’ın Hikayeleri (Fantastik)
Gecekuşları (Bilimkurgu)
previous arrow
next arrow

İtfaiyeci, Locus ve Goodreads “En İyi Korku Romanı Ödülü” sahibi Joe Hill’in “The Fireman” romanı raflardaki yerini aldı. İthaki Yayınları’nın Karanlık Kitaplık serisinin onuncu kitabı olan İtfaiyeci, Joe Hill’in okuyucular tarafından en beğenilen romanı olarak gösteriliyor.

Elric #5 – Rüya DiyarındaMichael Moorcock’un başyapıtı yapıtı olan Elric Tarihçeleri yeni çevirileri ile tekrardan yayınlanmaya başladı. Serinin beşinci kitabı “Rüya Diyarında” raflardaki yerini alıyor. Melnibonéli Elric. Lanetli kılıcı Fırtınayaratan ile diyarları titretmeye devam ediyor. Fantastik kurgunun en önemli serilerinden olarak gösterilen Elric Destanı, beşinci kitabı ‘Rüya Diyarında’ Türk fantastik severler ile buluştu.

Lucky StrikeHugo, Nebula, World Fantasy, Locus ödülü ve John W. Campbell ödülleri sahibi Kim Stanley Robinson’ın ülkemizde ilk kez romanıdır. Kitap alternatif bir II.Dünya Savaşı dünyasında geçiyor. Japonya’ya B-29 bombardıman uçağı ile atom bombası atmakla görevli olan Yüzbaşı Frank January, sivil kayıpları en aza indirmek için emirlerde verilen yerden farklı bir yerde bombayı atmayı tercih eder. Bu olması gerekenden çok farklı sonuçlara neden olacaktır. Kitaptan 16 sayfa BURADAN okuyabilirsiniz.

Ötediyar, Amerikalı yazar Tahereh Mafi’nin çok okunan serisinin ilk kitabı sonunda dilimize çevrildi. Renklerin büyü olduğu bir diyarda renksiz bir kız olan Alice’in büyüsünü ve rengini arama hikayesini görüyoruz. Sıra dışı bir fantastik kurgu romanıyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca Tahereh Mafi’nin Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları kitabının yazarı Ransom Riggs’in eşi olduğunu belirtmek istiyoruz yani sıra dışı kurgu yaratmak aileden geliyor.

Ozan Beedle’ın HikâyeleriHarry Potter serisinde 15.yüzyılda yazılmış cadıların ve büyücülerin nesilden nesile aktardığı masallardan oluşan bir kitaptır. Profesör Albus Dumbledore’un yorumlarının da olduğu beş hikaye bulunuyor. Dünyanın tanınmış çizerlerinden Chris Riddell kitabın bu editasyonu için muhteşem, rengârenk resimler çizmiş ve her Harry Potter severin kütüphanesi için olmazsa olmaz bir parçaya ortaya çıkmış.

Gece Kuşları, George R.R. Martin Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan önce yazdığı ve konu bütünlüğü ve sonu itibariyle daha iyi olan kitaplarından birisi olduğunu düşünüyoruz. Kendisini Buz ve Ateşin Şarkısı’nın popülerliği ile kısıtlamadan, yazmaktan zevk alarak yazdığı yıllardan kalma orijinal bir hikayeyi bizlere anlatıyor.


ÇİZGİ ROMAN – MANGA

Naruto #40 (Manga)
One Piece #40 (Manga)
Seraph of the End #10 (Manga)
Cadı Avcısı #2 (Manga)
Gizli İmparatorluk-Birlikten Kuvvet Doğar (Çizgi Roman)
previous arrow
next arrow
 
Naruto #40 (Manga)
One Piece #40 (Manga)
Seraph of the End #10 (Manga)
Cadı Avcısı #2 (Manga)
Gizli İmparatorluk-Birlikten Kuvvet Doğar (Çizgi Roman)
previous arrow
next arrow

One Piece #40, Naruto #40Seraph of the End #10 ve Cadı Avcısı #2 mangaları yeni sayılar ile raflardaki yerini aldı.

Gizli İmparatorluk – Birlikten Kuvvet Doğar, Black Widow odaklı bir çizgi roman. Marmara Çizgi’nin devam ettirdiği Gizli İmparatorluk dizisinin yan hikayesidir. Dileyen bu hikayeyi tek cilt olarak okuyabilir ama Marmara Çizgi’deki seri ile paralel okurlarsa daha anlamlı olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız