EDEBİYAT

Elric Tarihçeleri 5.Cilt “Rüya Diyarlarında” Raflarda

Michael Moorcock'un başyapıtı yapıtı olan Elric Tarihçeleri yeni çevirileri ile tekrardan yayınlanmaya başladı. Serinin beşinci kitabı “Rüya Diyarında” raflardaki yerini alıyor.

Melnibonéli Elric. Lanetli kılıcı Fırtınayaratan ile diyarları titretmeye devam ediyor. Fantastik kurgunun en önemli serilerinden olarak gösterilen Elric Destanı, beşinci kitabı ‘Rüya Diyarında’ Türk fantastik severler ile buluştu.

Kitabın konusuna ve tanıtım metnine bir göz atalım;

Fantastik edebiyatta hiçbir karakterin yapamadığını yapan, takipçisi eserleri kökten etkileyen yegâne karakter: Moorcock’ın fiziksel olarak zayıf, zihinsel olarak sorunlu, bir uyuşturucu bağımlısı gibi kılıcına tutkun, rock’n’roll tarzı anti-kahramanı Elric!

Michael Moorcock’ın yarattığı efsanevi karakter Melnibonéli Elric, serinin beşinci kitabı Rüya Diyarlarında’da Elric hikâyesinin başlangıcına götürüyor bizi. Kronolojik olarak Melnibonéli Elric’ten sonra geçen İnci Kalesi’nde, Elric hikâyeye ismini veren kaleyi bulmak için kılıcından, ona güç veren büyülerden mahrum kalma pahasına bir genç kızın rüyalarına adım atıyor.

Bu ciltte ayrıca Neil Gaiman’ın önsözü ve Michael Moorcock’a ithaf ettiği Eski Moorcock Dolu Bir Yaşam öyküsü, DC tarafından yayımlanmış Elric: Bir Büyücünün Eğitimi çizgi romanının senaryosu, Fildişinden Portre isimli bir bir Elric öyküsü ve Moorcock’ın fantazi edebiyatı üzerine yazdığı Fantazi Suretleri’nin üçüncü bölümü okurlarla buluşuyor.

Keyifli okumalar.


Yazar                   : Michael moorcock
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Elric in the Dream Realms
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : Barış Tanyeri
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2018
Sayfa Sayısı        : 464
Fiyatı                   : 40 TLSATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER