2016 Aylık Kitap Seçkisi

EYLÜL 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Her ay çıkmış yeni kitaplar arasından sizler için bir seçki oluşturuyoruz. İşte Eylül ayında seçtiklerimiz.

Tatili ve yaz aylarını bitirdik. Artık kitap okumak için bol bol zamanımız var. Ama bu ay İthaki Bilimkurgu Klasikleri dizisine iki yeni kitap eklendi ve seri 14 kitaba ulaştı. Yeniden basılan Drizzt Efsanesi devam ediyor ve meraklılarının okumak için can attığı yepyeni manga-çizgi roman sayıları raflardaki yerini aldı.

İşte sizin için seçtiğimiz Eylül ayı kitapları… Keyifli okumalar.


ROMANLAR


Arcturus’a Yolculuk ve Zaman Makinesi, İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nin 13 ve 14.kitapları Ağustos ayında raflardaki yerini aldı. 13.kitap, İskoç yazar David Lindsay‘in 1920’de kaleme aldığı ve J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, Clive Barker gibi yazarları derinden etkileyen Arcturus’a Yolculuk oldu. 14. kitap ise, H.G Wells’in klasikleşmiş romanı Zaman Makinesi yeni kapağı ile seriye katıldı. Bilimkurgu Klasikleri rehberimiz için tıklayınız

Elçilik Kenti, Tuhaf kurgunun öncü yazarlarından China Miêville’in 2012 yılında En İyi Bilim Kurgu Romanı seçilerek Locus Ödülü’nü kazananan romanı, Yordam Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kont Sıfır, Mona Lisa Aşırı Yükleme ve Neuromancer, Cyber-Punk’ın popüler kültürde yer edinmesinin ve gündelik hayata girmesinin öncüsü William Gibson’ın ölümsüz üçlemesi Türkçe!

Kristal Parçası ve Gümüş Damarlar, İthaki Yayınları’nın yeni bir editasyonla yayınlamaya başladığı, R.A Salvatore’nin yarattığı ünlü Drow savaşçısı Drizzt Do’Urden’in hayatını ve maceralarını anlatan fantastik serinin 4 ve 5.kitaplarıdır. Daha önce okumamış her fantastik kurgu severin mutlaka okumasını öneriyoruz.

Ruhlar Kütüphanesi, Ransom Riggs’in dünyayı kasıp kavuran, Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisi ‘Ruhlar Kütüphanesi’ ile son buluyor.

Doğruluk Cadısı, geçtiğimiz yılda en çok dikkat çeken genç fantastik kurgu romanlarından birisiydi. Novella Dinamik’in dilimize kazandırdığı bir başka güzel kitaplardan birisi daha.

Hayalet Uçak, Discovery Channel ekranlarının vazgeçilmez şovu Ultimate Survival’ın sunucusu ve yazarı, Everest’e tırmanan en genç maceraperest Bear (Ayı) Grylls‘in dünyada ve ülkemizde de çok satan kitabının 2.baskıdır. Macera kitapları sevenlerin mutlaka okumasını öneriyoruz.

Zindan, polisiye-gerilim türünün son yıllardaki parlayan yazarlarından Chris Mooney’in çok satan Darby McCormick serisinin birinci kitabıdır. Eylül ayında çıkmış önemli polisiye kitaplarından birisi olduğunu düşünüyoruz.


MANGA ve ÇİZGİ ROMAN


Batman – Arkham Tımarhanenesi, JBC Yayıncılık’ın Eylül ayında çizgi roman severler ile buluşturduğu, en az Öldüren Şaka, Kara Şövalye Dönüyor kadar kültleşmiş bir diğer Batman çizgi romanıdır.

Uncanny Avengers – Karşı Evrim, The Flash – Flashpoint Dünyası ve bir diğer Avengers serisi olan Marvel Now! Avengers – Zaman Tükeniyor raflardaki yerini aldı. Hazır The Flash televizyon dizisinde de Flashpoint işlenmeye başlandığı için Flashpoint Dünyası ayrı bir önem kazandı.

Hilal, usta çizer Kenan Yarar’ın 1990’lar ortalarında yarattığı cyborg Hilal’in daha önce hiç derlenmemiş ilk dönem maceraları, tekrar gözden geçirilmiş ve renklendirilmiş çok özel bir edisyonuyla yayınlandı. Çok acayip kafalar ve çok acayip bir çizgi roman kahramanı sizleri bekliyor.

Şehzade Yangını – 3.Kitap, ülkemizin bir diğer medar-ı iftihar illustratörü/çizeri Selçuk Ören’in 9 kitap olarak tasarladığı, 18.yy Osmanlı’sında geçen Şehzade Yangını serisinin 3.kitabıdır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız