GEEK & OYUN

Fan Yapımı Star Wars: Tie Fighter Filmini İzlediniz mi?

Paul "OtaKing" Johnson adındaki bir animasyon sanatçısının hem çizerliğini, hem yönetmenliğini hem de ses efekt uzmanlığını üstlendiği Star Wars animasyonu Tie Fighter'ı sizlerle paylaşmak istiyoruz

Animasyon film, dizi sektörünün altın yılları olarak kabul edilen 80’lerin ve 90’ların retro çizimlerini kullanan Paul “OtaKing” Johnson kendisini, günde 10 fincan kahve içen ve özellikle son üç senedir sabahtan akşama kadar oyun oynayıp, bir şeyler çiziktiren birisi olarak anlatıyor.

İngiltere’de bir animasyon şirketinde 9-5 çalışırken, diğer yandan boş zamanlarında hobi olarak animasyon projeleri yaratıyordu. Bir süre sonra daha çok zevk aldığı bu yan projeleri ile daha çok ilgilenmek için işinden istifa ediyor ve son üç senedir zamanının büyük bir bölümünü animasyon filmleri hazırlamakla harcıyor. Tüm bu işten ayrılma ve “freelance” çalışmaya karar vermesi, büyük fanı olduğu Star Wars için 7dk’lık kısa bir animasyon hazırlaması ve kendi youtube hesabına yüklemesiyle başlıyor. 24 Mart 2015’de hesabına yüklediği videoyu sadece 3 ayda, 3 milyondan fazla kişinin izlemesi (şimdilerde bu sayı 10 milyona yaklaştı), zevkle yaptığı işi beğenen bir kitlenin olduğu gerçeğini görmesini sağlıyor.

2015 yılından bu güne kadar çok sayıda kısa animasyon filmlerine imza atan Paul “OtaKing” Johnson’ın diğer videolarını da izlemek isterseniz YouTube sayfasına göz atabilirsiniz. Sanatçıya destek vermek isterseniz de Patreon hesabına üç-beş bir şeyler atabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız