HABERLER SİNEMA

Fan Yapımı ‘The Dark Knight Returns’ Filmini İzlediniz mi?

Frank Miller'ın çizgi roman tarihine yaptığı en güzel katkılardan olan The Dark Knight Returns çizgi romanı için fan yapımı bir film yapıldığından haberiniz var mıydı?

Filmin yapımcısı, senaryo yazarı, yönetmeni ve aynı zamanda Batman’i canlandıran Wyatt Weed, çizgi romanın 1986’daki orijinal halini temel almış. Çizimler ve atmosfer o dönemin birebir aynısı hatta tüm film çizgi romanın birebir aynısı olacak şekilde kurgulanmış. Karşımızda 55 yaşında, yaşlanmış bir Bruce Wayne ve emekli olmuş bir Batman var. Batman ve Bruce Wayne dinamikleri çok iyi yansıtılmış.

Film oldukça güzel, çizgi romanı kare kare izlemek oldukça keyifli, üstelik tüm film için sadece $2500 harcamış, yapımı 17 ay sürmüş ama harcandığı saat olarak hesaplarsak 576 saat (24 gün). Bir filmin yapımı için gayet kısa bir zaman.

Bizce film şahane olmuş, The Dark Knight Return klasiğini ilk kez film olarak görüyoruz (animasyonunu saymıyoruz) ve 45 dk boyunca çok keyifli zaman geçirdik. Peki sizce film nasıl olmuş, yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız