SANAT DÜŞKÜNÜ

Fantastik Sanatçılar #1 – Lucas Graciano

Lucas Graciano, eğitimini Amarika'nın ünlü sanat okulu Watts Atelier'de tamamlamış ödüllü bir sanatçıdır.

Eğitimi sırasında video oyun sektörü için görsel geliştirme departmanında çalışmaya başladı. Bu ona, oyun sektöründeki her departmanda, farklı farklı onlarca oyunda çalışma ve yeteneğini geliştirme fırsatı verdi.

Lucas GracianoLucas bu süre içinde; birçok yayınevi için fantastik kitap kapakları ve masaüstü oyunları için illusturasyon kartları tasarımında çalışmalar yaptı. Çok büyük markalar için çalıştı.

Bunların arasında; Blizzard Entertainment, Dark Horse çizgi romanları, Paizo‘nun Pathfinder kartları, Sony Online Entertainment, Tor Publishing, Upper Deck, ve Wizards of the Coast, Dungeons and Dragons, Everquest, Magic the Gathering, Lord of the Rings ve Star Wars gibi kendi türünde tartışılmaz markalar bulunuyor.

Magic the Gathering kartlarındaki illustasyonların büyük bir kısmı bu adamın elinden geçmiştir. Birçok kartın çizimini yapmıştır, çizmediklerinin ise sanat danışmanlığını yaparak katkıda bulunmuştur. Aynı durum Pathfinder ve Upper Deck kartları için de geçerlidir.

Blizzard için; Diablo 3, Starcraft 2 ve World of Warcraft oyunlarının konsept çizimlerine katkıda bulundu.

Sanatçının aldığı birkaç ödül ise şöyle;

  • Chesley Ödülleri 2009, 2010 ve 2013 yıllarında olmak üzere, toplam üç kere ‘En iyi Oyun Temalı Sanat Eseri’ ödülü
  • 2013 yılı Spectrum ödüllerinde ‘Geleneksel Sanat’ kategorisinde Gümüş Madalya
  • 2013 yılı Spectrum ödüllerinde ‘Gerçekçilik’ kategorisinde Gümüş Madalya 

Lucas Graciano henüz  genç yaşına birçok büyük ödülü sığdırmış, daha öğrencilik döneminin başında büyük Blizzard, Dark Horse, Tor gibi markalar için çalışmış çok yetenekli bir sanatçıdır.

Sanatçının diğer işlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER