EDEBİYAT HABERLER

Fırtınaışığı Arşivi 3.Cildin Kapağı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Brandon Sanderson'ın Fırtınaışığı Arşivi serisinin üçüncü cildi Oathbringer'ın yurt dışı çıkış tarihi ve kapak görseli açıklandı.

Brandon Sanderson söz verdiği gibi 2017 yılı içinde Stormlight Archive / Fırtınaışığı Arşivi serisinin üçünü cildini tamamladı. 14 Kasım 2017de raflarda olması bekleniyor. Kapak görselini ilk iki kitapta olduğu gibi usta illustratör Michael Whelan çizdi.

Michael Whelan kapak için şunları söyledi: “Jasnah’ın istilacılarla mücadele ettiği bir sahnenin merkezde olmasını istedik. Dev gibi bir yaratık şehir duvarlarını parçalamıştır ve Jasnah onu tamir etmeye çalışmaktadır. İstilacılardan birkaçı ona doğru gelmektedir ve o Parekılıcı’nın yardımı ile duvardaki gediği örtecek büyülü bir metal yaratmaktadır. Bir savaş sahnesi olmasıyla birlikte kitap kapağı için görsel açıdan güzel bir görüntüydü.”

Görseldeki savaşın neresi? Bu dev kim? Tüm bu sorunların cevabı için kitabı beklememiz gerekecek.

Sonunda Jasnah’ı kanlı canlı görebildik. Kitaplarda tarif edildiğinden daha güzel değil mi? Yarattığı atmosfer açısından tek kelimeyle enfes bir kapak olmuş. Akılçelen’in kapak tasarımlarının sadeliği göze hoş gelse de orijinal kapakların yerini asla tutamıyor. Hatta Akılçelen kapaklarının tasarım şablonuna dikkat ederseniz üçüncü kitabın kapak tasarımını şimdiden tahmin edebilirsiniz. Üçüncü kitap Amerika’da 14 Kasım 2017’de çıkıyor. Akılçelen’in ilk iki kitabı yayınlama hızını düşünürsek, 14 Kasım’da Türkçe olarak okumamız çok çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor.

6 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayınız