SİNEMA

GARGOYLES Çizgi Filmi Sinemaya Uyarlanıyor

2018 "En İyi Özgün Senaryo" Oscar ödülünü kucaklayan Jordan Peele, 90'ların gotik,fantastik çizgi filmi Gargoyles'ın sinema uyarlaması için kolları sıvadı. 

Ülkemizde de yayınlanan Gargoyles, 90’larda yapılmış en fantastik çizgi film serilerinden birisiydi. 1994-1997 yılları arasında ekranlara gelen çizgi film, yurt dışında dahi dönemine göre oldukça karanlık bir yapım olarak çocuklara uygunluğu tartışılmıştı ama tüm bunlar kült bir çizgi roman olmasına engel olmadı.

Ortaçağ’da, İskoçya’da insanlar ile barış içinde yaşayan savaşçı klan Gargoyleler, insanların ihanetine uğrar ve birer birer öldürülür, kalanlar ise taşa dönüşmekle lanetlenir. 1000 yıl bir kalenin tepesinde taş olarak kaldıktan sonra kale satın alınır ve New York City’de bir göktelen olarak tekrardan yapılır ve Gargoyleler de tepesini süslemeye başlarlar. Ama ne olursa olur ve lanet bozulur, Gargoyleler gecenin karanlığı ile birlikte modern çağa uyanırlar. Elisa Maza adındaki bir polis memuru sayesinde çağa ayak uydurmaya ve eskiden olduğu gibi kötülüğe karşı savaşmaya devam ederler.

Çizgi film 3 sezon sonunda iptal edildi ama çizgi roman olarak yayın hayatını sürdürdü. Şimdi 21 senenin ardından Jordan Peele ile birlikte beyaz perdede yeniden hayata dönmeye çalışıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız