EDEBİYAT HABERLER

George Martin’in ‘ROGUES’ Antolojisi Raflardaki Yerini Aldı!

George R.R Martin ve Gardner Dozois'in editörlüğünü yaptığı, 21 kısa hikayeden oluşan 'Rogues' antolojisi 'Düzenbazlar' adıyla iki cilt olarak raflardaki yerini aldı.

Farklı türlerde yazan 21 yazarın A Song of Ice & Fire dünyasında geçen 21 kısa hikayesinin olduğu Düzenbazlar antolojisi, Kalkedon Yayınları etiketiyle sessiz sedasız raflardaki yerini aldı. 21 yazarın Game of Thrones dünyasından bir düzenbazlık hikayesiyle katkıda bulunduğı antoloji son yıllardaki en güzel projelerden birisi olabilir.

George R.R Martin bu projeyi şöyle tanımlıyor;”Rogues’da herkes için bir şeyler var… Bilimkurgu, polisiye, tarihi kurgu, epik fantazi, kılıç ve büyü, komedi, trejedi, suç hikayeleri. Ayrıca hırsızlar, uğursuzlar, pislikler, üçkağıtçılar, sahtekarlar, uğursuzlar… Her yerde karşınıza çıkan ve hayatı dar eden tüm bu tanımlamaları ve daha fazlasını hak eden insanlar. Harry Flashman’ın Cugel the Clever serisi gibi klasik fantazi öykülerini benim kadar seviyorsanız bu antoloji tam size göre”

Bu antoloji tam bize göre mi bilemiyoruz ama şu var ki, Game of Thrones dünyasında geçen bir antolojiye katkıda bulunan isimleri görünce insan heyecanlanmadan edemiyor.

İşte bu yazarlar;

Neil Gaiman, Patrick Rothfuss, George R. R. Martin, Joe Abercrombie, Scott Lynch, Gillian Flynn, Matt Hughes, Joe R. Lansdale, Michael Swanwick, David W. Ball, Carrie Vaughn, Bradley Denton, Cherie Priest, Daniel Abraham, Paul Cornell, Steven Saylor, Garth Nix, Walter Jon Williams, Phyllis Eisenstein, Lisa Tuttle ve Connie Willis.

Sırf bu muhteşem kadro için bile bu antolojiyi okumaya değer. Özellikle Neil Gaiman ve Pat Rothfuss’un hikayelerini merak ediyoruz. Rogue antolojisi raflardaki yerini aldı. Utanmadan, arlanmadan kitapçılardan isteyiniz.

Bu arada kitapla ilgili iki eleştirimiz var.

Bir, orijinali 800 küsür sayfa olan bir kitabı iki cilt olarak yayınlayıp, tanesine 37 TL fiyat koymak biz kitap severleri çok üzdü. Bunun gibi özel takipçisi olan kitapların, ticari kaygı ile olması gereken formatıyla basılmaması, kitabın satışlarını düşürdüğünü göremiyorlar.(Buna benzer bir diğer seri Brandon Sanderson’ın Fırtınaışığı Arşivi) İki, arka kapak yazısında bu kitapların ROGUES antolojisi olduğu hakkında hiçbir bir bilgi yok. Biz ROGUES olduğundan emindik. Sağ olsun kitabın çevirmeni Irmak Yavlal’da bu düşüncemizi onayladı.

 


Yazar                   : George R.R Martin, Gardner Dozois
Çevirmen            : Irmak Yavlal
Türü                     : Antoloji
Orijinal Adı        : Rogues
Yayınevi              : Kalkedon
ISBN                     : 9786054979783
Çıkış Tarihi         : Şubat – 2017
Sayfa Sayısı        : 442
Fiyatı                   : 37 TL

SATIN AL


Yazar                   : George R.R Martin, Gardner Dozois
Çevirmen            : Irmak Yavlal
Türü                     : Antoloji
Orijinal Adı        : Rogues
Yayınevi              : Kalkedon
ISBN                     : 9786054979790
Çıkış Tarihi         : Şubat – 2017
Sayfa Sayısı        : 420
Fiyatı                   : 36 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız