HABERLER

George R.R. Martin “Winds Of Winter” Hakkında Konuştu. Kitap Ne Zaman Geliyor?

Uzun zamandır bekleyişte olan Buz ve Ateşin Şarkısı hayranlarına Martin cephesinden bir iyi bir kötü haber geldi.

2017’nin ortasındayken Winds Of Winter’ı 2018’in başlarında yayımlayacağını söyleyen Martin, bu yıl da geleneğini bozmadı ve 2011’den beri beklediğimiz Winds of Winter bir sene daha erteledi.

Bu üzücü haberin üzerine George R.R. Martin, hayranlarına bir de güzel haber verdi. Bu sene Fire&Blood adında bir kitap çıkaracağını ve kitabın adından da anlaşılacağı üzere Targaryen ailesinin geçmişini konu alacağını söyledi. Ülkemizde Akılçelen Yayınları tarafından geçtiğimiz yıl çevrilen Buz ve Ateşin Dünyası’ndan da bilgilerin bulunacağı kitap, içinde George R.R.Martin’in notlarını barındıracak ve Fatih Aegon ve III. Aegon arasındaki zamana yoğunlaşacak. İki cilt halinde yayımlanacak olan kitabın ilk cildi bitmek üzere ikincisi ise daha yazılmadı.

Bildiğiniz gibi Buz ve Ateşin Dünyası, serinin hayranlarından ikisi tarafından, George R.R. Martin’in seride söylediklerinin rehberliğinde yazılmış ve Martin’in onayı ve düzenlemeleri ile birlikte 2014 yılında kitap olarak okuyucusu ile buluşmuştu. Bilinen Dünya’nın tarihini bu sefer bizzat yaratıcısının ağzından onun özel notlarıyla okumak bizler için çok heyecan verici bir deneyim olacak.

Winds Of Winter ile ilgili de elimizde kesin bir bilgi yok ama Martin’in söylediklerinden çıkardığımız kadarıyla Fire&Blood yayımlanana kadar kitabı raflarda göremeyeceğiz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız