DİZİ EDEBİYAT HABERLER

George R.R. Martin’den Yeni Bir Dizi Geliyor!

Game Of Thrones (Taht Oyunları)'nın yazarı George R.R. Martin’in kaleminden çıkmış bir Nightflyers kitabı diziye uyarlanıyor.

George R.R. Martin’in 1980’de kaleme aldığı Nightflyers, dizi olarak Syfy’da kanalında yayınlanacak. Martin HBO ile olan sözleşmesi gereği senaryo ekibinde yer alamayacak ama kitabın fikir haklarının sahibi olarak senaristlerin ve kanalın sorularını cevaplayacağı bir danışman olarak yer alabilecek.

İnsanlığın son kalıntısı olan bir uzay gemisi 

Karakter olarak birbirinden uyumsuz dokuz bilim insanı ortak bir amaç Nightflyers gemisinde insanlığın kurtuluşu için bir araya gelir. Bu uzun yolculuk sırasında uzayın derinliklerinde onları öldürmeye çalışan deli bir mürettebat ile mahsur kalırlar.

Nightflyers, GOT’tan alıştığımız bol ölümlü psikopatlığı sonuna kadar taşıyor. İkisinin de aynı dönemde yazıldığını düşünürsek Martin kanlı sahneler yazmaya bu yıllarda sevdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca yazdığı birkaç bilimkurgu romanından birisidir. 1987 yılında baş rollerinde Catherine Mary Stewart, Michael Praed ve John Standing’in olduğu bir filme dahi uyarlanmıştır.

The Hollywood Reporter’da yayınlanan habere göre, dizi henüz tasarım aşamasında ve ne zaman yayınlanmaya başlayacağına dair kesinleşen bir tarih yok.

Şunu da ekleyelim; Game Of Thrones’un 7. sezonu 16 Temmuz’da başlıyor. Nightflyers başlayana kadar GOT’un kalan 2 sezonu bizi idare eder.

Kaynak : hollywoodreporter

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER