DİZİ HABERLER

George R.R. Martin’in VAHŞİ KARTLAR Serisi TV’ye Uyarlanıyor

Game of Thrones’un bitmesine iki sezon kala, ekranlardaki fantastik dizi boşluğunu doldurmak için ilk olarak NBC harekete geçti ve NBC Universe bünyesindeki, Universal Cable Productions (UCP)’nın Vahşi Kartlar’ın haklarını satın aldığını duyurdu. Dr. Tachyon, Double Helix ve Franny Black karakterlerin yaratıcısı aynı zamanda Martin’in asistanı ve sağ kolu Melinda M. Snodgrass; Star Trek: The Next Generation, Reasonable Doubts, ve Star Command dizilerinin yazar/yapımcısı Gregory Noveck ile ortaklaşa çalışacaklar. Martin bu sürede diziye dahil olmayacak çünkü hepimizin merakla beklediği ‘The Winds of Winter.’ kitabını yazmakla meşgul.

Vahşi Kartlar’ı bu kadar özel kılan nedir peki? Ülkemizde henüz 2 cildi yayınlanan, 22 ciltlik bir süper kahraman serisidir.

vahşi kartlar kitaplarMartin bu serinin yazarı değil editörüdür. Hikayesi ve karakterleri , henüz üniversite yıllarında arkadaş grubu ile oynadığı masaüstü frp oyunlarından türemiştir. Karakterlerin gelişimlerinden tutun da, isimlerine kadar bu arkadaşları bulmuş ve türetmiştir. Hikayeler sadece yazılmamış aynı zamanda karakteri yaratanlar tarafından birebir canlandırılmıştır. Bu yüzden Martin’in kitaplarından ve diğer süper kahraman temalı çizgi roman-kitaplardan farklıdır. Martin’e sadece bu hikayelerin editörlüğünü yaparak kitaplaştırmak düşmüştür.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız