Çizgi Roman - Manga HABERLER SİNEMA

GINTAMA’nın Film Uyarlamasından Yeni Fragman

Gintama mangasının live-action uyarlamasından yeni fragman yayınlandı. Gülmekten ölebilirsiniz!

Bilmeyenler için Gintama nedir? kısaca bahsedecek olursak; haftalık Shonen Jump manga dergisinde yayımlanan Hideaki Sorachi tarafından yazılan absürt komedi, bilimkurgu-fantezi türündeki manga ve 2006 yılında başlamış bir animedir. Hikaye Edo döneminde geçiyor. Sakata Gintoki, Shimura Shinpachi ve Kagura adında üç ana karakterimiz var. Genelde bu üçünden birisinin başından geçen komedi ve aksiyon maceralarını anlatır.

Gintoki bir samuraydır ama emekli bir samuraydır. Amantolar (uzaylılar) dünyayı işgal ederken samuraylar onlara karşı koymuştur ve yenilmişlerdir. O günden sonra samuraylar gereksiz olmuştur ve Gintoki de o günden sonra emekli olmuştur. Bir gün bu amantoların birisinin işlettiği barda garsonluk yapan Shinpachi’yi kötü niyetli bir amantodan kurtarır ve böylece tanışmış olurlar. Shinpachi’nin babası da eski bir samuraydır ve onun anısına dojosunu yaşatmak istemektedir. Gintoki ile beraber dojo Yorozuya′da çalışmaya başlar. Daha sonra en güçlü klan olan yato klanından Kagura da onlara katılır. Savaştaki yereneğinden olan Gintoki’nin lakabı Beyaz Şeytan’dır.

Birçok manga ve animeyle dalga geçmesi, göndermeler yapması animenin ve manganın en sevilen tarafı olduğunu söyleyebiliriz. En sık Bleach, Naruto ve One Piece ile dalga geçer. Çilekli süt teorisi ile hayatınıza yeni bir bakış açısı getirebilir. Drama ağırlıklı sahneleriyle gözlerinizi yaşatırken birden gülmekten karnınıza ağrılar sokabilir.

Live-action uyarlaması 2017 sonbaharda ekranlarda olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız