EDEBİYAT

Giovanni Scognamillo’nun “Mumya’nın Mezarı” Romanı Yeniden Raflarda!

Giovanni Scognamillo'nun Mumya'nın Mezarı romanı yenilenmiş kapağı ve baskısı ile uzun bir aranın ardından MUMYA adıyla yeniden raflarda!

2016 yılında aramızdan ayrılan, Türk Sinemasının gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden birisi olan, yazar, sinema tarihçisi, araştırmacı, eleştirmen ve çevirmen Giovanni Scognamillo‘nun Mumya’nın Mezarı romanı “Mumya” adıyla yeniden Girdap Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Klasik mumya temalarının olmazsa olmazı ‘Lahit’ gene iş başında. Arkeologlar çok eski bir mezar bulur ve her zaman ki gibi bunu açmalarıyla birlikte dehşetin tekrardan hayat bulur.

Ülkemizde yazılmış belki de ilk mumya temalı bu romanı her korku-gerilim severin okumasını hatta Gio ustanın kaleminden çıkmış her kitabı mutlaka arşivlerine katmalarını öneriyoruz.

Kitabın konusu şöyle:

On ay süren yoğun bir çalışmadan sonra yüzyıllardan beri soyguncuların, arkeologların dikkatinden kaçan bir taş basamağın keşfi ekibi umutlandırdı.

Kazıya devam edildiğinde taş basamakların bir mezara, hem de önemli bir mezara vardığı anlaşıldı. Ekipleri çoğaltıp altı gün süreyle toprağı kazdılar, sonunda kocaman bir mezarın eşiğine vardılar. Karşılarında geçmişe açılan bir kapı ve kapının yanında mezar nöbetçisi köpek başlı Tanrı Anubis’in heykeli yükseliyordu. Ancak bu buluşun ardından, yüzyıllardır tabutunda dirileceği intikam gününü bekleyen Ra Antefin uyandıktan sonra saçacağı dehşet, kimsenin aklının ucundan bile geçmiyordu.

Kehanet gerçekleşecek ve mumyayı rahatsız edenler, bunun bedelini ödeyecekti…

Keyifli okumalar


Yazar                   : Giovanni Scognamillo
Türü                    : Korku-Gerilim
Yayınevi              : Girdap Yayınları
Çıkış Tarihi         : Temmuz – 2018
Sayfa Sayısı        : 268
Fiyatı                   : 15 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız