HABERLER Öne Çıkarılanlar SİNEMA

Godzilla vs. Kong Filmi Fragmanı Yayınlandı

Godzilla vs. Kong fragmanı, aylarca süren bekleyişin ardından, filmin Mart ayında vizyona girmesinden önce HBO Max'te nihayet yayınlandı.

Monsterverse serisinin yeni filmi Godzilla vs. Kong ufukta göründü. Serinin destansı bir sonraki bölümünde , sinema tarihinin en büyük ikonik karakterlerinden ikisini – korkutucu Godzilla ve güçlü Kong – karşı karşıya getiriyor.

Spoiler vermemek için çok detaya girmeden Monsterverse’de önceki filmlerde çok büyük olaylar yaşanmıştı. Tarih öncesinde kaldıklarını sandığımız Titan’ların hala yaşadıklarının anlaşılmasının üzerinden çok geçmemiştir. Mitlerde adı geçen devasa yaratıkların aslında gerçekten bu dünya üzerinde gezindiklerinin keşfedilmesi insanlarda çok büyük heyecanla birlikte bir korku duyulmasına neden olmuştu. İnsanlık sahip olduğu teknoloje güvenerek bazı Titan’ları hayata döndürdü ama işler planlandığı gibi gitmedi. Titan’ların kontrol edemeyecekleri kadar büyük güçlere sahip olmaları ve tekrardan hayata dönmeleriyle birlikte alfa olabilmek aralarında büyük bir kaos ve savaş yaşanmıştı.

Serinin son filmi ise bu savaştan sonrasını anlatıyor. Ama bu sefer Godzilla ve Kong karşı karşıya geliyor. Bu iki karakter film tarihi boyunca defalarca tek başlarına olan filmlerde hayat buldu ama sadece bir sefer aynı filmde buluştular. 1962’de japon yönetmen Ishirō Honda’nın yönettiği King Kong vs. Godzilla filmi gösterime girdi ve yaratık filmleri tarihinde çok önemli bir yere sahip oldu. Küresel anlamda çok büyük hayran kitlelerine sahip bu iki karakterin aynı filmde buluşması o zaman için bile büyük bir olaydı. Film 1963 yılında ABD’de vizyona girdi ve orada da kendisinden söz etti.

İkinci buluşmaları ise 58 senenin ardından sinema teknolojisinin ve özel efektlerin zirvede olduğu 2021 yılında beyazperdeye ve televizyona geliyor. Yönetmenliğini Adam Wingard’ın yaptığı, başrollerinde ise Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza González, Jessica Henwick, Julian Dennison, Kyle Chandler ve Demián Bichir gibi oyuncuların bulunduğu Godzilla vs. Kong filmi 27 Mart 2021’de beyazperde ile birlikte HBO Max’de gösterime girecek.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız