DİZİ

Good Omens Dizisi İlk Uzun Fragmanı Yayınlandı

Fantastik kurgunun iki usta ismi Neil Gaiman ve Terry Pratchett'ın birlikte yazdığı Good Omens romanından aynı isimle uyarlanan mini dizinin ilk uzun fragmanı yayınlandı.

David Tennant’ı bıkmış şeytan Crowley ve Michael Sheen’i melek Aziraphale karakterleriyle göreceğimiz Good Omens’de yaklaşan kıyameti önlemeye çalışan, düşman olması gereken iki eski dostun mücadelesini izleyeceğiz.

Dünya’nın yok olması kesinleşmiştir, ortada bir kehanet ve bir de çocuk vardır. Dünya nimetlerini çok seven Crowley ve Aziraphale büyük güçlerin emirlerine uyup dünyanın sonuna hazırlanmaları gerekirken tam tersine onu kurtarmanın telaşına düşüyorlar. Çünkü dünyada kalmak cennet ya da cehennemde sonsuza kadar yaşamaktan daha keyiflidir.

Good Omens geçtiğimiz yıllarda İthaki Yayınları tarafından Kıyamet Gösterisi adıyla çevrilmiş ve yayınlanmıştı. Kitabın baskısı tükendiği için şu anda bulmak mümkün değil umarız yeni baskısı yapılır. Kitabın tanıtım metni şöyleydi;

1655 yılında yazılmış ve şimdiye kadarki en doğru kehanet kitabı olan Cadı Agnes Çatlak’ın Dakîk ve Kat’î Kehanetleri’ne göre, cumartesi günü dünyanın sonu. Önümüzdeki Cumartesi. Akşam yemeğinden hemen önce.

İyilik ve Kötülük orduları toplanıyorlar. Her şey Büyük Plan’a uygun ilerliyor gibi. Yalnız ufak bir pürüz var. Birazcık müşkülpesent bir melek ile sefahat düşkünü bir iblis yaklaşan bu coşku dolu anın gelişini hiç de iple çekmiyorlar. Ha unutmadan, birileri Deccal’ı yanlış yere göndermişe benziyor.

Good Omens, Terry Pratchett’ın DiskDünya’ya benzer komedi anlayışı ve Neil Gaiman’ın kendine özgü yaratıcılığının tipik bir örneğini oluşturuyor. Hatta o kadar belirgin ki bazı yerlerde aha! burayı kesin Terry Pratchett yazmış diyebilecek kadar tarzlarını iyi yansıtmışlar.

Dizinin ilk sezonu altı bölümden oluşacak olup her bölüm 60 dk olması planlanıyor. Tüm bölümlerin senaryosunu bizzat Neil Gaiman kaleme aldı ve bir Terry Pratchett hayranı olan Douglas Mackinnon tarafından yönetildi. Başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. 31 Mayıs 2019’da ilk bölüm Amazon Prime’da başlayacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız