2016 Aylık Kitap Seçkisi

HAZİRAN 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Haziran ayında çıkmış yeni kitaplardan sizler için bir seçki oluşturduk. Kitap listeleriniz hazır mı?

Haziran ayı da bitti. Sıcaklar artık iyiden iyiye bastırdı. Tatil hayali ile yanıp tutuşanlar, tatilde olanlar, biz boş durmadık ve sizler için bu sıcak yaz günlerinde buzlu gazoz gibi içinizi serinletecek kitaplar seçtik!

Keyifli okumalar…

TRİFFİDLERİN GÜNÜ, kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan kitapların öncülerinden sayılıyor. Et yiyen bir bitki türü olan triffidlerin dünyayı sarmasını, insanlığı tehdit etmesini ve kıyamet sonrası bir dünyada insanların hayatta kalmak için neler yapabileceği, insanların hırsının ve açgözlülüğün bir sonucu olarak doğanın başkaldırışını konu ediyor. Delidolu Yayınları, tarafından ilk defa Türkçeye kazandırılan kitap, kıyamet sonrası bilimkurgu severler için kaçırılmayacak bir eser. Kitap hakkındaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz

ESKİ MARS ve ESKİ VENÜS, editörlüğünü George R.R. Martin ve efsanevi editör Gardner Dozois, bilimkurgunun altın çağıdaki retro öykülerin özlemiyle; Ian Mcdonald, Michael Moorcock, Joe Haldeman, James S. A. Corey gibi onbeş büyük yazarı bir araya topladı ve muhteşem bir bilimkurgu derlemesi yarattı! Kalkedon Yayınları’da bu derlemeyi Türkçeye çevirdi!


YAŞAYAN ÖLÜLER ŞEHRİ, Fletcher Pratt ve Laurence Manning’in 1930 yılında yazdıkları ve insanlığın sonu olacağını düşündükleri sanal ağ, sosyal medya göndermeleri, gerçeklikten kaçış- sanal bir dünyada yaşayış gibi konuları 85 yıl önce öngörüp yazdıkları, çok değerli bir bilimkurgu romanı olan ‘Yaşayan Ölüler Şehri’, 6.45 Yayıncılık sayesinde Türkçeye ilk kez çevrilerek raflardaki yerini aldı.

HIRSIZLAR CUMHURİYETİ, Scott Lynch’in ülkemizde de büyük ilgi görmüş, Centilmen Piç serisinin 3.kitabıdır. Fantastik kurgunun ‘Ocean’s 11 ve Robin Hood’ karışımı bir karakteri olan Locke Lamora’yı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

GÖK CENNETİN ALTINDA, fantastik kurgunun yaşayan en önemli isimlerinden, Tolkien’in ölümsüz eseri Silmarillion’un derlenmesine yardım eden Guy Gavriel Kay‘in ilk Türkçeye çevrilmiş kitabıdır. Gerçek tarihi olay,mekan ve kişileri fantastik kurguya adapte etmedeki başarısıyla tanınan yazarın kitabı Pegasus Yayınları’ndan çıktı. Fantastik kurgu özellikle tarihi fantastik kurgu seviyorsanız, severek okuyacağınız bir kitap olacağını düşünüyoruz.


WARCRAFT, Haziran ayı hiç şüphesiz Warcraft severler için çok güzel geçti. Yıllardır beklenilen film nihayet geldi. World Of Warcraft’dan tanıdık mekan ve karakterleri kanlı canlı görmek çok zevkliydi. Artemis Yayınları’da filme özel iki muhteşem kitap ile sevincimizi taçlandırdı. Film öncesi, Duratan’ın hikayesi WARCRAFT – DURATAN (Film Öncesinin Hikayesi) ve WARCRAFT (Filmin Hikayesi) raflarda! Filmde bize aktarılmayan dialog ve arkaplan için okumaya değer olduğunu düşünüyoruz.

OZ, Olasılıksız ve Empati kitapları ülkemizde onlarca baskı yapmış ve büyük bir hayran kitlesine sahip Adam Fawer’ın, Oz Büyücüsü‘ne değişik bir bakış açısıyla yaklaştığı yeni kitabıdır. Fantastik ya da tuhaf kurgu da sayılabilecek kitap, yazarın diğer kitapları gibi April Yayıncılık etikeyle raflardaki yerini aldı!


MANGALAR


Haziran ayında, devam eden mangalardan yeni ciltler yayınlandı.

Ayrıca güzel bir haber verelim, Akılçelen Kitaplar One Punch Man’ın yayın haklarını aldığını ve önümüzdeki aylarda ilk cildi yayınlayacağını açıkladı.


ÇİZGİ ROMANLAR


HELLBOY – MASKELER ve CANAVARLAR, Batman ve Hellboy’u aynı çizgi romanda bir araya getiren ve ‘Crossover’ olarak adlandırılan serinin, en sevilen tek ciltlik maceralarından birisidir. Düşünsenize, Batman ve Hellboy aynı macerada yan yana, ona buna dalıyor… Acayip heyecanlı! Kitap hakkındaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

OUTCAST cilt 1, The Walkıng Dead’in yaratıcısı Robert Kırkman’ın yeni bir korku serisidir. Korku derken kıytırık zombileri kastetmiyoruz. İnsanları ele geçiren, koca bir kasabayı tehdit eden şeytani varlıklardan bahsediyoruz. Yakın zamanda televizyona da uyarlanan OUTCAST süper kahraman çizgi romanlarından sıkılanlar için ilaç gibi gelecek.

VE: ÖYKÜLER, Güngezgini ile gönüllerimizi titretip fethetmiş olan Fábio Moon ve Gabriel Bá’nın bir başka şaheseridir.

TEPE, Lombak ve Uykusuz dergilerinden tanıdığımız Fırat Yaşa’nın kalemiyle renklenen, M.Ö 12.000 yılında Göbeklitepe’deki ilk tapınak ve insanların ‘uygarlaşma’ hikayesindeki rolünü anlatan bir çizgi roman. Fırat Yaşa’yı tanıyanlar için okunacak güzel bir çizgi roman, tanımayanlar… Hişştt niye tanımıyorsunuz ha!

PİNOKYO – VAMPİR AVCISI… Bu sizin hatırladığınız, bildiğiniz Pinokyo hikayelerinden değil! Sevgili babası Gepetto’nun ölümünden sonra içini kavuran intikam arzusuyla yanıp tutuşan Pinokyo; yalan söyledikçe uzayan, sonsuz kazık deposu burnu sayesinde artık kusursuz bir vampir avcısına dönüşmüş durumda. Bu psikopat Pinokyo’nun hikayesini çok seveceksiniz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız