EDEBİYAT HABERLER

HIRSIZLAR CUMHURİYETİ… Centilmen Piç #3 Geliyor!

Centilmen Piç serisinin 3.kitabı 'Hırsızlar Cumhuriyeti' 3 Haziran'da raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Locke Lamora Ölüyor… diyoolaa Hadi len oradan! diyesi geliyor insanın, ama öyle… ikinci kitabı okuyanlar ne demek istediğimi anlamıştır. Locke bu sefer çok zor durumda, bu sefer kolayca kurtulması çok zor.

Locke ve ortağı Jean bu durumdan kurtulmak için ortalığı daha da karıştıracaklar ve hiç haz etmedikleri Bağlıbüyücüler ile yüzgöz olmak zorunda kalacaklar. Peki bu durumu düzeltecek mi? Tabii ki hayır, Locke’un hayatında hiçbir şey bu kadar basit olamaz.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna gelin bir göz atalım;

“Zaten devlet dediğin, izinle yapılan soygundan başka nedir ki?”

Hırsızların en yeteneklisi, dolandırıcıların en eli çabuğu Locke ve yol arkadaşı Jean, hayatlarının en büyük soygununu yapacakları liman şehri Tal Verrar’dan canlarını zor kurtarmıştır. Artık akıllarında tek bir şeyle yola çıkarlar: Locke’un vücudunda gezinen ölümcül zehre çare bulmak. Umutlarının tükenmeye başladığı sırada pek de haz etmedikleri Bağlıbüyücülerden bir teklif gelir.

Büyücüler şehri Karthain’de yapılacak seçimlere hile karıştırmaları istenen Centilmen Piçler’in karşısında ise aynı amacı güden, Lamora’yla düzenbazlık ve üçkâğıtçılıkta baş edebilecek yegâne kişi vardır; Locke’un yıllar önce ilk görüşte kalbini kaptırdığı, aklından bir an olsun çıkaramadığı Sabetha…

İki sahtekâr sayesinde hiç olmadığı kadar dürüstlükten uzaklaşacak olan seçimler… Bağlıbüyücülerin yaptığı planlar içindeki planlar… Sabetha’ya karşı koyamayacak kadar ona tutkun bir Locke… Scott Lynch, Hırsızlar Cumhuriyeti’yle okurlarını büyülemeye devam ediyor.

Kitabın çevirmeni ve editörü değişmedi. Çevirmenliğini Cihan Karamancı ve editörlüğünü ise M.İhsan Tatari yaptı.

hırsızlarcumhuriyeti-kurgu-sanat

Yazar                  : Scott Lynch
Yayınevi             : İthaki Yayınları
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orjinal Adı          : Republic of Thieves
Çeviri                  : Cihan Karamancı
ISBN                   : 9786053755630
Çıkış Tarihi         : Haziran – 2016
Sayfa Sayısı       : 688
Fiyatı                  : 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız