SİNEMA

HULU Kanalından “Vampir Günceleri” Dizisi

HULU kanalı 11 kitaplık Vampirle Günceleri serinin yapım haklarını aldığını duyurdu.

Anne Rice‘in ünlü Vampir Günceleri ( The Vampire Chronicles ) serisinin diziye uyarlanacak haberini ilk kez 2016 yılında aldık. Hatta Anne Rice, Lestat rolü için Kıvanç Tatlıtuğ’u beğendiğine dair bir sürü twit dahi atmıştı. Ama o günden sonra projenin başına bir sürü şey geldi ve ardından uzun bir sessizlik oldu. Herhalde proje rafa kalktı derken başka bir cepheden yeni bir haber geldi.

2016 yılında Paramount ve Anonymous Content yapım şirketleri yeni bir Vampirle Görüşme filmi çekmek için serinin haklarını opsiyonlamıştı ama sonradan Anne Rice senaryo üzerinde yapım şirketleriyle anlaşamadı. Neden anlaşamadılar, ayrıntılar ne? Bilmiyoruz.

Bu haberden sonra Amerika’nın en büyük yapım şirketlerinden ve kanallarından birisi olan HULU, bu fırsatın üzerine resmen atladı ve uzun soluklu, yüksek bütçeli bir televizyon dizisi projesi için Anne Rice ile anlaştığını duyurdu.

Anne Rice ve oğlu Christopher Rice bu sefer projede tanışman yapımcılar olarak görev alacak ve senaryo dahil tüm aşamalarda söz sahibi olacak olması, projenin Tom Cruise’lu ve Brad Pitt’li Vampirle Görüşme filmi kadar kaliteli bir iş ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Yayın tarihi ve oyuncular henüz belli değil. Konu hakkında gelecek yeni haberleri sizlerle paylaşacağız, bizi takip edin.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER