DOSYALAR & LİSTELER İnfografik

İNFOGRAFİK: Kimler Süper Kahraman Oldu?

Sinemada ve televizyonda süper kahramanlara gerek sesleriyle, gerekse yüzleriyle hayat vermiş oyuncuları sizler için listeledik.

Çizgi roman kahramanları son yıllarda popüler kültürü en meşgul eden konu başlıklarından bir tanesi durumunda.

Dc Comics, Dark horse, Marvel gibi devlerin beyin takımları çizgi roman ve süper kahramanları nasıl daha ilginç kılabiliriz diye harıl harıl çalışıyor. Maceraların geçtiği evrenler sıfırlanıyor, cinsiyetler değişiyor, en son çare olarak kahramanı öldürüp öldürüp diriltiyorlar. İnsanlar da seviyor açıkcası bu durumu,  süper kahramanların yeni maceralarını okumak her zaman çekici gelmiştir.

Bu popülerlik son yıllarda daha da hızlanarak sinema ve tv’ye döndü. 1940’lı yıllardan beri birçok süper kahraman filmi ve dizisi yapıldı. Birçok aktör ve aktris, bu kahramanların yüzü olmak için birbiriyle yarıştı, kariyerlerini ortaya koyanlar bile oldu. Bazıları eline yüzüne bulaştırdı, bazıları ise resmen yıldız oldu. Aşağıdaki infografikte, bu aktör ve aktrisler biraraya toplanmış.

Bizce bu listede bir tek, Smallville’de Aquaman rolünü canlandıran Alan Ritchson yok. Ama gözümüzden kaçan başka isimler olması da muhtemel… Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce başka eklenmesi gereken isim var mı?

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız