Çizgi Roman - Manga HABERLER

IRONMAN’in İsmi Değişti. O Artık IRONHEART

Tony Stark artık Iron Man olmaktan vazgeçti ve zırhını, siyahi 15 yaşında bir kız olan Riri Williams‘a emanet etti.

Civil War II’den sonra Tony Stark, artık yanlış kişi olduğu inancıyla Iron Man olmaktan vazgeçti. ve zırhını, siyahi 15 yaşında bir kız olan Riri Williams‘a emanet etme kararı almıştı. Bu karar aylardır çok tartışılıyor. Captain America’nın ‘Heil Hydra’ olayı, Thor’un cinsiyet değiştirmesi, Spiderman’in siyahi bir genç olması, Hulk’un Çinli olması falan derken, Marvel’in has adamı Iron Man’de bu değişiklikten nasibini aldı.

Yeni IRON MAN, Riri Adams zırhı Invincible Iron Man serisinin sonbahar sayısında giymeye hazırlanıyor. Ama tahmin edersiniz artık onu Iron Man diye çağırmak çok doğru olmayacak.

Serinin yaratıcısı Brian Michael Bendis bu konu hakkında şöyle konuştu:

Riri Adams’ı ne isimle çağıracağımızı uzun zamandır tartışıyoruz. Iron Girl (Demir Kız) ismi eski moda kalıyor. Iron Maiden (Demir Bakire) isimi ise tam bir kaos. Sonunda editörüm Joe Quesada’a harika bir isim ortaya attı… IRONHEART. Bunu düşündük ve mükemmel olduğuna karar verdik. Tony Stark, Zırh’ı ilk kez kalbini korumak için giymişti. Riri Adams ise farklı bir sebepten dolayı kendi zırhını yaptı ama kalp hâlâ tüm hikayenin ana konusu. Bu yüzden IRONHEART mükemmel bir isim oldu

Bizce isim olmuş, İron Maiden (Demir Bakire) isminden çok daha iyi olduğu kesin. Peki sizce olmuş mu? ya da ne olabilirdi?

ironheart-2

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız