İthaki ‘BİLİMKURGU KLASİKLERİ’ Rehberi

İthaki Yayınları, her bilimkurgu sevenin kütüphanesinde olması gereken ‘Bilimkurgu Klasikleri’ serisini sunar!

1950-1990 yılları arasında; Çağlayan Yayınları, Baskan Yayınları, Okat Yayınevi, Metis Yayınları ve Kabalcı Yayınları’nın bilimkurguyu serileri sayesinde bir kuşak, hem kitap okumayı sevdi hem de bilimkurguyu keşfetti. Bu serileri hâlâ sahaflarda tek tük bulabilirsiniz ama tam takım bulmak artık pek mümkün olmuyor.

2000’li yıllara gelindiğinde ise bu misyonu, fantastik ve bilimkurguya ciddi yatırımlar yapan İthaki Yayınları üstlendi, okumak için sabırsızlandığımız onlarca çok satan kitabı bizlerle buluşturdu. Ülkemizde bilimkurgu ve fantastik kurgu kültürünün gelişiminde çok büyük yeri vardır.

Şimdilerde ise bütün bu yaptıklarını gölgede bırakacak ve gelecek nesillere miras niteliğinde bir işe kalkıştılar… İthaki Bilimkurgu Klasikleri adında muhteşem bir seri yayınlamaya başladılar.

Bilimkurgunun büyük yazarlarının, yıllar önce baskısı tükenmiş ya da Türkçeye çevrilmemiş kitaplarını çevirerek ya da eski çevirileri gözden geçirerek, üstüne koca kitabı tek bir karede anlatabilen muhteşem minimal yepyeni kapaklar ekleyerek birbir yayınlamaya başladılar.

İthaki Yayınları’nın muhteşem serisini takip etmeyi kolaylaştırmak için, tüm seriyi tek bir yerde toplayan bir rehber hazırladık. 

Tüm seri yayınlama sırasına göre dizilmiş olup inceleme ve tanıtım yazıları sitemizde mevcuttur. Serideki eksik kitaplarınızı bu sıraya göre takip edebilirsiniz.