EDEBİYAT

İthaki Yayınları, Yeni “Karanlık Kitaplık” Dizisini Duyurdu

İthaki Yayınları'ndan Bilimkurgu Klasikleri'ne benzer korku ve gotik ağırlıklı yeni bir kitap dizisi geliyor.

Bilimkurgunun büyük yazarlarının bir araya toplandığı ve oldukça ilgi gören Bilimkurgu Klasikleri dizisinin ardından, yeni bir dizi daha geliyor. Ağırlıklı olarak korku, gotik, kara fantazi ve kurgudışı romanlardan oluşacak olan seride daha önce ülkemizde hiç yayınlanmayan kitaplar, kuytu köşede kalmış başyapıtlar dilimize kazandırılacak.

Serinin ilk iki kitabı belli oldu.

Ray Bradbury‘nin az sayıdaki korku hikayelerinden birisi olan, “Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana” yeni baskısıyla geliyor. Her çocuk gibi bir an önce büyümek isteyen Will ve Jim adındaki iki çocuğun, kasabalarına gelen bir sirk ve lanetine karşı olan mücadelesini anlatıyor. Resimli Adam romandaki zamanı hükmeden Resimli Adam karakteri burada Mr. Dark olarak karşımıza çıkıyor.

Washington Irving‘in korku klasiği, Hayalet Süvari mitosunu yaratan “Uykulu Kuytu Söylenceleri” ise serinin bir diğer kitabı olarak yayınlanacak. 19. yüzyıl Amerikan edebiyatının en sevilen öykücülerinden olan Washington Irving aynı zamanda erken dönemin ilk gotik edebiyatçılarından birisidir. Kitap, yarattığı “Uykulu Kuytu’nun Başsız Süvarisi” diye bilinen hayaletin etrafında döner. Tam bir klasik korku romanıdır.

Karanlık Kitaplık serisinin ilk iki kitabı raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Şimdiden keyifli okumalar.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız