HABERLER SİNEMA

J.J. Abrams PORTAL Oyununu Sinemaya Uyarlamak İstiyor

J.J Abrams gözünü PORTAL oyununa dikti. Valve'nin 2007'de çıkardığı çok satan fps-puzzle türündeki oyununu sinemaya uyarlamak istiyor.

J.J. Abrams adını son yıllar çok sık duyar olduk. Lost dizi ile küresel çapta adını duyurdu ve sonrasında her iyi yapımın altından çıkmaya başları. Aynı anda Star Wars ve Star Trek yapımları dahil onlarca farklı projenin yönetmenliğini ya da yapımcılığını yapan bir adamdan bahsediyoruz.

Sadece 2016 yılı içinde Cloverfield Yolu no: 10Moon ShotRoadiesPerson of Interest11.22.63Westworld gibi yapımların içinde yer aldı. 2017 ve sonrası için ise çok daha fazlasını hazırlıyor. Westworld dizisinin ekranlara gelmesi için gün sayarken çoktan bir başka proje üzerinde çalışmaya başlamış ve Portal oyununu filme uyarlamak için Valve ile masaya oturmaya hazırlanıyormuş.

IGN ile röportajında, yakında resmi duyurunun gelmesini umduklarını belirtti:

Gelecek hafta Valve ile buluşacağız, çok heyecanlıyız. Umarım güzel haberler verebilirim.

Projenin detayları henüz belli değil ama Abrams’ın ‘sıradaki işler’ listesine girdiyse tamamdır. Hatta yazar takımı çoktan çalışmalara başlamış bile:

Yazarlar ile bu işe ciddi kafa yoruyoruz. Film mi yapalım yoksa geniş ölçülü bir dizi mi olsun daha karar vermedik ama şu belli, Half Life ve Portal hayranlarının ‘Çoook sevdim’ diyebileceği muhteşem bir sonuç ortaya çıkarmak istiyoruz. Fikir tohumunu attık ve her geçen gün büyüyor

Portal filmi ile birlikte yanı sıra Half Life oyunun da filme uyarlayacağını biliyor muydunuz? 2000’lerin başında 3D-FPS oyunlarının gelmiş geçmiş en popüler olanlarından birisi diyebileceğimiz ve bir kuşağın bilgisayar oyunlarında kaybolmasına neden olan o ‘hain’ oyun sonunda sinemaya uyarlanıyor. Henüz resmi bir duyuru yapılmadı ama Abrams’ın  Imdb saydasındaki yerini aldı. Valve görüşmesi sonucu Half Life için de bir gelişme olması şaşırtıcı olmaz.

Portal’ın sinemalara ne zaman geleceği henüz belli değil ama bir diğer Abrams projesi olan ve aylardır sabırsızlıkla beklediğimiz Westworld2 Ekim’de HBO ekranlarında olacak, şimdilik bununla idare edelim.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız