HABERLER SİNEMA

John Wick 2’den Yeni Fragman ve Afiş Yayınlandı!

Keanu Reeves'den sağlam bir aksiyon filmi izlemeyi özleyenlerin derdi 2014 yılında sona erdi. Saniyede 35 adam öldürme kapasiteli John Wick hayat buldu.

B sınıfı diye tabir edilen düşük bütçeli, az mekanlı ama izlemesi zevkli doyurucu aksiyonlu filmlerden birisine Keanu Reeves ekleyin ve bunu olabildiğince radikal bir şekilde yapın, ortaya izlerken adranalin patlaması yaratan John Wick çıksın.

John Wick 2014’ün sürpriz filmlerinden birisi olmuştu. Sinemada görmeye alışık olmadığımız, Hack and Slash aksiyon türünün en güzel örneklerinden bir tanesini izledik. Film senaryosu ile ortalama bir film ama Keanu Reeves siyah takım elbiseli karizmasıyla bu ortalamayı alıp götürmüş, sırf onun varlığı yüzünden aksiyon seven herkesin beğenisini kazandığı bir film ortaya çıkmıştı. Bu başarı yapımcıları ve yönetmenleri cesaretlendirmiş olacak ki çok vakit katbetmeden ‘Chapter 2’ adında serinin ikinci filmini çekmek için kolları sıvadılar.

Senaryosu, ilk filmde olduğu gibi Derek Kolstad yazdı ve Chad Stahelski yönetti.

Chapter Two, ilk filmden dört gün sonrasını anlatıyor. John, ilk filmdeki işini temizledikten sonra emekli olmaya hazırlanıyordur. Yeni köpek almıştır ve hayatının kalanını sakin sakin geçirme niyetindedir ama gelgör ki kader -daha doğrusu  The Bowler King (Laurence Fishburne) adındaki bir suikastçi lideri John Wick’in yardımına ihtiyaç duyar, daha doğrusu yardıma zorlar. 

John Wick 2, 10 Şubat 2017‘de vizyonda olacak.

john-wick-2-poster

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız