EDEBİYAT HABERLER

KARANLIKTA FISILDAYAN… İthaki Editasyonu ile Geliyor!

Lovecraft’ın en bilinen öykülerinden biri olan Karanlıkta Fısıldayan, İthaki Yayınları editasyonu ile raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Lovecraft‘ın yazdığı en uzun metinlerden birisi olan Karanlıkta Fısıldayan, Cthulhu mitosunun bir parçası olmasının yanı sıra, yazarın “bilinmeyen, dehşetengiz varlıklar” hikayenin temelini oluşturuyor. Lovecraft’ın, korku edebiyatının babalarından Robert W. Chambers‘ın 1895 yılında yazdığı “Sarı Kral” öyküsünden esinlenmiştir hatta bazı isimleri aynen kullanmıştır.

Kitabın tanıtım metni ve konusuna bir göz atalım;

Profesör Alberth Wilmarth’ın anlattığı, büyük sel sonrasında Vermont civarındaki tuhaf ve ürkütücü olayları konu edinen Karanlıkta Fısıldayan’da, H. P. Lovecraft’ın “bilinmeyenin korkusu”na dair tutkusu kendini yine gösteriyor. Bölgedeki Akeley çiftliğinde yalnız yaşayıp bu ürkütücü olayları araştıran, esrarengiz Henry Akeley’nin Wilmarth’a yolladığı mektuplarda değindiği korkunç detaylardan ve “gizli ırk” ile ilgili bahsettiklerinden sonra Akeley, geceleri gizli güçler tarafından rahatsız edilir. Bunun ardından Profesör Wilmarth olayları çözmek için Akeley çiftliğine tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır. Karanlıkta Fısıldayan, Lovecraft’ın yazdığı en uzun metinlerden biri olmasının yanında Cthulhu Mitosu’nun da bir parçası. Bu dehşet dolu eserle kozmik korkuyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Lovecraft’ın çarpık zihninin ürettiği en dehşetengiz öykülerden birisi 17 Mart’ta raflarda olacak. Keyifli okumalar!


Yazar                   : H.P. Lovecraft
Çevirmen            : F. Cihan Akkartal
Türü                     : Korku – Gerilim
Orijinal Adı        : The Whisperer in Darkness
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756521
Çıkış Tarihi         : Mart – 2017
Sayfa Sayısı        : 96
Fiyatı                   : 8 TL

SATIN AL

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız