2015 Aylık Kitap Seçkisi

Kasım 2015 – Yeni Kitap Özeti

Bomba gibi dolu bir ayı daha geride bıraktık. Her ay olduğu gibi sizler için o ay yeni çıkmış kitaplar arasından bir sürü kitap seçtik.

Biz Kasım ayını çok sevdik. Bir sürü yeni çizgi roman, manga, fantastik ve bilim kurgu kitapları çıktı. Yayınevleri TUYAP Kitap Fuarı’nda birbiri ardına patlattı.

  • Cixin Ciu denilen çinli bir yazar “Üç Cisim Problemi” denilen bir kitap yazdı ve olaylar başladı. HUGO ödülünü aldı, ardından Locus ve Nebula ödüllerini neredeyse alıyordu. Bunlar dışında bir dünya ödüle lâyık görüldü… diye uzayıp gidiyor. Üç Cisim Problemi İthaki Yayınları etiketiyle kasım ayında raflardaki yerini aldı.
  • Bir diğer enteresan olay ise Suzanne Collins‘in ünlü bilim kurgu serisi Açlık Oyunları‘nın DEX Yayıncılık’a geçmesi oldu. Dex’in hali hazırda bir sürü yarım kalmış serisi varken, onlarla uğraşmaktansa onlarca baskı yapmış ve genel okuyucu kitlesini doyurmuş bir serisi almasını anlamadık. Bu arada kapaklar şahane olmuş.
  • YKY Yayınları, Harry Potter’ın ciltli, büyük boy ve içinde onlarca resim barındıran yepyeni bir Harry Potter baskısı yayınladı. Harry Potter ve Felsefe Taşı raflarda!
  • Fantastik kurgu severlere “Murr Kedinin Hayat Görüşleri” kitabını özellikle öneriyoruz. Alışık olduğunuz fantastik kurgulardan oldukça farklı, E.T.A Hoffmann’ın eğlenceli ve farklı yazı dilini çok seveceksiniz. Ayrıca kedi çok tatlı, kedi severler kitabı elinden bırakamayabilir. Şimdiden uyarıyoruz.
  • Hugh Howey‘in Wool serisinin 2.kitabı Vardiya sonunda çıktı. Monokl seni seviyoruz.
  • Delirmiş, insanlığın ağzına kürekle vurmaya and içmiş bir Superman ile ona engel olabilecek tek kişi olan Kara Şövalye Batman arasındaki mücadele devam ediyor. Injustice Tanrılar Aramızda Cilt 2 raflarda!
  • Kasımda Çizgi Roman başkadır! evet…JBC Yayıncılık, Marmara Çizgi, Gerekli Şeyler, Akılçelen Kitaplar, Çizgi Düşler toplanıp kasım ayında evimize incir ağacı dikti. Sayelerinde cüzdanlar tam takır.
  • Mangalar için de bereketli bir aydı. 2 yeni manga serisine kavuştuk. Akılçelen Kitaplar’ın çıkardığı, başrolünde Tom Cruise’un olduğu “Edge of Tomorrow” filminin asin kaynağı olan, Ünlü Death Note mangasının çizeri Takeşi Obat’nın yeni serisi All You Need Is Kill Cilt 1 raflarda mangacıları bekliyor.

Kasım ayı TUYAP Fuarı’nın da etkisiyle oldukça bereketli geçti. Yayınevileri fuara özel bir çok kitap yayınladı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız