SİNEMA

Kült Bilimkurgu Filmi “The Last Starfighter” Yeniden Uyarlanıyor!

Sanal gerçeklik üzerine ilk yapılmış ilk filmlerden birisi olan 1984 yapımı "The Last Starfighter" yeniden sinemaya uyarlanıyor.

Rogue One: A Star Wars Story ve The Book of Eli filmlerinin senaristi Gary Whitta Twitter hesabından ‘istemeden’ bir duyuru yaptı. Yeni senaryoda, kült bilimkurgu filminin 1984 yılındaki orijinal senaryosunu yazan Jonathan Betuel ile birlikte çalışıyorlar.

The Last Starfighter, bilimkurgu sinemasının en önemli örneklerinden birisidir. O döneme göre olağanüstü bilgisayar efektlerine sahiptir. Star Wars’un etkisi sürerken ondan daha iyi 3D grafikleri kullanan (dikkat edin ondan daha iyi bir film demiyoruz) bir filmin gelmesi izleyenlerin akıllarına durgunluk vermiştir.

Filmin başlangıç fikri günümüz için çok sıradan gelse de, o yıllar için çok orijinaldi. Genç bir adam, aşırı takıntılı olduğu The Last Starfighter adındaki, jetonlu arcade makinesindeki uzay oyununu aylar süren çabanın sonunda bitirirmesini ve bir uzaylının gelip oyunu bitirebilen kişiyi galaksiyi yok olmaktan kurtarmak için savaşan Starfighter pilotlarından birisi olması için götürmeye gelmesini anlatır. Sonunda ne olduğunu öğrenmeniz için filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Film hakkındaki tek bildiklerimiz şimdilik bundan ibaret, yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız