HABERLER SİNEMA

Kung Fury, Nihayet Bizlerle!

Hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen hayalperestlerin mekanı Kickstarter’da son yılların en heyecanla beklenen projelerinden birisi sonunda muradına erdi.

İsveçli David Sandberg belki de son yılların en güzel geek projelerinden birisine imza attı. Naziler, daktiloya binerek yapılan zaman yolculuğu, Thor, binek hayvanı olarak kullanılan T-Rex ve filmimizin kötü adamı Adolf Hitler nam-ı diyâr Kung-Führer ve hepsinin ortasında kung-fu ustası bir polis…

Şimdi bütün bunları olabiecek en absürt şekilde, aksiyon ve bilim kurgu film klişeleriyle harmanlayıp her sahnesinde kahkahalara boğan bir film hayal edin…David Sandberg yıllardır kurduğu bu hayal kickstarter.com’da iki senenin sonunda 600bin $ toplayarak 30dk’lık bir kısa film sayesinde gerçek oldu.

Ancak David Sandberg’in asıl hayali bu filmi uzun metraj yapmaktı. Maalesef toplanan 600Bin $ buna yetmedi. Buna rağmen büyük bir başarı elde ederek 2015 Cannes Film Festivali’nde “Directors’ Fortnight” bölümünde yarıştı. Kazanamasa da film adından sıkça söz ettirdi ve büyük hayran kitlesi kazandı.

Bundan cesaret alan Sandberg en az $1 Milyon  toplayarak hikayeyi uzun metraj olarak tekrar çekmek istediğini belirtti. Açıkcası bunu başarırsa bir kült film olması garanti.

 

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER