EDEBİYAT HABERLER

Labirent Serisinin Yazarı, James Dashner’ın Yeni Kitabı “Oyun Ustası” Raflarda!

James Dahner'ın yeni serisi 'Mortality Doctrine'in ilk kitabı The Eye of Minds, Türkçe ismi ile "Oyun Ustası" raflardaki yerini aldı.

Sinemaya da uyarlanan, dünyada birçok dile çevrilmiş, Labirent serisi ile tanıdığımız ve sevdiğimiz James Dahner’ın yeni serisi ‘Mortality Doctrine’in ilk kitabı The Eye of Minds, Türkçe ismi ile Oyun Ustası raflardaki yerini aldı.

James Dashner’ı özellikle distopik öyküleri ile tanıyoruz. Labirent serisi ile yok olmuş bir dünyada gezindik. Dış dünyadan tecrit edilerek bir labirente kapatılan bir grup gencin, mutasyona uğramış yaratıklardan karşısında hayatta kalma mücadelesini okuduk. Yeni seride ise, SanalAğ denilen bir sanal gerçeklik üzerine kurulu olan bir distopik dünyada geçiyor. Kimin gerçek insan, kimin kod olduğu belli olmayan, her şeyin mümkün olduğu bir dünya.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

SanalAğ’a hoş geldiniz.

En çılgın hayallerinizin… Ve en korkunç kâbuslarınızın ötesinde bir dünya. Kim kurallara göre oynamak ister ki? Gerçek dünyadan kaçarak geleceğin sanal dünyasına sığınan Michael, SanalAğ’da arkadaşları Bryson ve Sarah’yla oyunlar oynayıp Derin’e gireceği günü beklemektedir. Ve yakın zamanda şahit olduğu bir olay sonrasında arkadaşlarının desteğine her zamankinden çok ihtiyaç duymaktadır.

SanalAğ Güvenliği genç oyuncunun kapısını çaldığında, oyuncular arasında dehşet saçan terörist Kaine’i bulmak için onun korsanlık yeteneklerini kullanmak istedikleri ortaya çıkar. Bu uğurda arkadaşlarıyla Yol’a adım atan Michael, fiziksel ve zihinsel mücadeleler sonucunda çok fazla kayıp, acı ve yorgunluk yaşayacaktır. Üstelik attığı her adımda, kafasını kurcalayan soru daha da belirginleşecektir: Bu evrende kim gerçek insan, kim sadece bir koddan ibarettir?

Oyun Başlasın.

James Dasner hayranı iseniz, bu yeni kitabına da bayılacaksınız.

Oyun Ustası

Yazar                 : James Dashner
Orjinal Adı         : The Eye of Minds
Yayınevi            : Pegasus Yayınları
Türü                   : BilimKurgu
Çeviri                 : Selim Yeniçeri
Sayfa Sayısı      : 304
ISBN                  : 9786053437611
Çıkış Tarihi        : Mart – 2016
Fiyatı                 : 25 TL

SATIN AL

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız