EDEBİYAT

Laputa Kitap’tan Üç Yeni Kitap!

Laputa Kitap, üç nadir kitabı, korku-bilimkurgu ve fantazya okuyucusuyla buluşturdu. 

Laputa Kitap; korku, fantazya ve bilimkurgu edebiyatının önemli kitaplarıyla yayıncılık dünyasına giriş yaptılar ve üç büyük yazarın ülkemizde ulaşamadığımız eserlerini dilimize kazandırdılar.

Yayınladıkları bu üç kitaba kısaca bir göz atalım.

Edebiyatta Doğaüstü Korku, H.P. Lovecraft’ın 1925-1927 yılları arasında korku edebiyatı üzerine yazdığı makale, inceleme ve kurgu dışı yazılarını toplandığı bir kitaptır. Lovecraft gibi bir ustanın fikirlerini merak edenler okuyabilirler.

Çatıdaki Şey, Conan’ın yazarı Robert E. Howard’ın Cthulhu mitosu içinde yazdığı bir korku hikayesidir. ilk kez 1987 yılında yayınlanan Cthulhu: The Mythos and Kindred Horrors kitabının içindeki öykülerinden birisidir.

Aydaki İlk İnsanlar, H. G. Wells’in 1900-1901 yılları arasında The Stand Magazine dergisinde yayınlanan ve 1901’de basılan hikayesine dayanan, yazarın kendi söylemi ile az sayıdaki “fantastik öykü”lerinden birisidir. 1909 yılında Neil Armstrong’dan çok önce Ay’a seyahat eden iki adamın öyküsünü ve Ay’da “Selenites” denilen böcek yapılı canlıları ve Ay’ın gizemini keşfetmelerini anlatıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız