GEEK & OYUN

Loot Crate İflas Bayrağını Çekebilir

Dünyanın en popüler geekler için aylık sürpriz kutu üyeliği firması olan Loot Crate zor günler geçiriyor, firma iflas edebilir.

Ülkemizde de sevilerek takip edilen Loot Crate zor günlerden geçiyor. 2012 yılında Chris Davis ve Matthew Arevalo adında iki girişimci tarafından kurulan firma “Amerika’nın En Hızlı Büyüyen Firması” ödülünü dahi kazanmış ve dünya çapında 600.000 üyeliğe kadar tırmanmıştı. Bu geek ürünleri dışında tüm aylık sürpriz üyelik fırsatları sunan firmaların ulaşamadığı çok yüksek bir üyelik sayısı olmasıyla adından çok söz ettirmişti. İşte bu seviyeye ulaşmasının ardından firma için işler hiç iyi gitmemeye başladı. Üyeler kutuların içeriğinin kalitesizleşmesi ve aylık temaların kendisini tekrar etmesinden çok şikayet etmeye başlayarak üyeliklerini sonlandırmaya başladı.

Günümüze geldiğimizde ise üyelik sayıları 250.000 adete kadar düştü. Durum burada da bitmedi. Loot Crate bu 250.000 abonenin kutularını son 3 aydır gönderemiyor. Aboneler en son Nisan ayının kutusunu teslim aldılar. Abonelerin $20 milyon’lık kutu ürününü gönderemedikleri gibi toplamda $30 milyon da borca sahipler. Bu kötü durumdan kurtulmak için geçtiğimiz aylarda 150 depo çalışanını işte çıkartmışlar üstüne tüm depolarını kapatmak ve bir lojistik firmasından destek almaya karar vermişler. Şu anda firmada sadece 60 kişi çalıyor ve tüm operasyonun aksamadan devam edeceğini belittiler. $10 milyon’lık iflas destek ödeneği başvurusu kabul edilirse firma bu kötü durumdan kurtulmayı planlıyor ama eski bir şirket çalışanının twiti bunun hiç de kolay olmayacağını anlatıyor. Umarız bir an evvel bu durumdan kurtulabilirler. 

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız