DİZİ

“Lost in Space” Netflix Dizisi Olarak Yeniden Uyarlanıyor

1960'ların kült bilimkurgu dizisi yepyeni Netflix uyarlaması ile ekranlara geri gelmeye hazırlanıyor.

Dünya artık yaşanmaz bir gezegen olmuştur ve insanlık uzayda yeni bir koloni kurmak zorundadır. Bunun için seçilmiş ve eğitilmiş Robinson ailesi yeni dünyalara doğru ilerlerken uzay gemileri beklenmedik ve bilinmedik bir şekilde arızalanır ve rotasından saparak bilinmeyen bir gezegene mecburi iniş yapar.

İlk kez 1965-68 yılları arasında CBS kanalında yayınlanan dizi ve dönemin en ses getiren yapımlarından birisi olmuştu. Bilimkurgu romanlarının altın çağının yaşandığı o dönemde ve televizyonun yeni yeni yayındığı zamanlarda televizyon için bir bilimkurgu dizisi yapmak oldukça cesaret isteyen bir fikirdi.

CBS, dönemin en popüler senarist ve yazarlarından olan Irwin Allen’dan sıradışı bir hikaye istiyor, o da Avustralya Port Jackson yönünde seyretmekte iken Doğu Hint adalarında deniz kazasına uğrayan İsviçreli bir aileyi konu alan İsviçreli Robinsonlar (The Swiss Family Robinson) kitabının bilimkurgu versiyonu “Lost in Space”i yazıyor.

Aynı zamanda 1998 yılında sinemaya da uyarlanan Lost in Space, 13 Nisan 2018’de bir Netflix yapımı olarak tekrardan ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız