Çizgi Roman - Manga HABERLER

Manga Severlere Müjde! ‘One-Punch Man’ Türkçe Olarak Raflarda

Son yılların en popüler mangalarından olan One-Punch Man Akılçelen Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

One-Punch Man, hikayesi One ve çizimi Yusuke Murata ait olan ve ilk olarak 2009 yılında One’ın basit çizimiyle webcomics.com’da yayınlanan bir Seinen‘dir. Yayınlanır yayınlanmaz, o basit çizimlerine rağmen, çok kısa sürede o kadar popüler oldu ki 7.9 Milyon okunma sayısıyla rekor kırdı.

Bu başarı Japonya’nın en büyük manga yayıncısı olan Viz Media’nın da gözünden kaçmadı. Manganın yayın haklarını hemen aldılar ve bu sefer işin içine Yusuke Murata dahil oldu ve muhteşem çizimleriyle One-Punch Man bambaşka bir şeye dönüştü. 2014 itibariyle de Viz Media’nın en çok satan mangalarından birisi oldu. 2015’de animeye uyarlandı, 2015’in en çok izlenen animelerinden birisi oldu ve popülerliği dünyayı sardı. 2016 itibariyle ise nihayet Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. viz-blog_saitama

Her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 çömelme ve 10 km koşu

Hikayemiz, A, B, C…Z’ye kadar uzanan şehirler ile bölümlere ayrılmış alternatif bir Japonya’da geçiyor. Kahramanımız Saitama, Z şehrinde yaşıyor. Tam zamanlı olarak, şehri kötülerden korumayı kendine görev edinmiş yumurta kafalı, kel, etkileyici olmaktan çok uzak bir süper kahraman olarak görüyoruz. Ama bu karizmadan uzak görüntüsü sizi aldatmasın. Tam üç yıl boyunca her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 çömelme ve 10 km koşarak kazandığı süper gücü onu evrendeki en güçlü adam yapmaktadır.

O kadar güçlüdür ki düşmanlarını sadece tek yumrukla yok ediyor, evet sadece öldürmekle kalmıyor, düşman tamamen yok oluyor, varlığı siliniyor. Saitama için artık bu o kadar bunaltıcı olmuştur ki ikinci yumruğu atabileceği bir düşman aramaktadır. Bu durumdan o kadar sıkılmıştır artık hayattan bıkmış ve dövüşlerden gram zevk almayan birisi olmuştur.

Manga, süper kahraman konseptine o kadar komik bir alternatif yaratmış ki  ve DC-Marvel versiyonları ile o kadar iyi dalga geçiyor ki, Saitama-sensei adamlara tek atarken size kahkalarla gülmek kalıyor.

one-punch-man-1-2

Yazar                   : Hikaye: One //Çizer: Yusuke Murata
Orjinal Adı          : One-Punch Man
Türü                     : Manga
Yayınevi              : Akılçelen Kitaplar
ISBN                     : 9786059800556
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2016
Sayfa Sayısı        : 204
Fiyatı                   : 14,90 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız