EDEBİYAT HABERLER

Mark Lawrance’ın Beklenen Kitabı ‘Dikenlikler Kralı’ Ön Siparişte!

Parçalanmış İmparatorluk serisinin ikinci kitabı, uzun bir bekleyişin sonunda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İmparator olacak çocuğun hikayesi kaldığı yerden devam ediyor

Fantastik edebiyatın son yıllardaki en yetenekli yazarlarından biri olarak gösterilen Mark Lawrence, ülkemizde 2015 yılında yayınlanan ilk kitabının ardından geri dönmeye hazırlanıyor.

Parçalanmış İmparatorluk serisi yazarın çıkış yaptığı kitaplar oldu. Bunun sebebi kitabın baş karakteri olarak diğer yazarların yaptığını yapmamasıydı. Ahlâki değerleri yüksek bir kahraman yerine çalan, çırpan, tecavüz eden kötü bir karakteri seçti. Kitap bir fantastik kurgu olarak iyi ama bu kötü bir karakterin hikayesinin anlatılması da okuyucuların dikkatini çeken etkenlerden oldu. Bu karakterin adı Jorg Ancrath. Bir anti-kahraman ama belki de en kötü anti-kahraman.

Jorg hikayesini ve kendisini şöyle anlatıyor.

“Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.”

Bu, Küçük yaşta sokaklarda yaşamayı öğrenmiş ve 9 yaşında bir çetenin liderliğini yapmış, 13 yaşında ise şehirlere korku salan bir lider haline gelmiş, ailesi gözlerinin önünde öldürülmüş ve onların intikamını almak için yemin eden bir kahraman ya da kötü adamın hikayesi.

Dikenlikler Kralı, 10 Ekim’de raflarda olacak.


Yazar                   : Mark Lawrance
Çevirmen            : M. Kerem Sanatel
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : King of Thorns
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                     : 9786052993071
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2017
Sayfa Sayısı        : 496
Fiyatı                   : 39 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız