DİZİ HABERLER

MARVEL Güzel Haberi Verdi… X-MEN Tv Dizisi Oluyor!

FX kanalı ve Marvel X-Men televizyon dizisinin çalışmalarına başladı. Profesör X ve ekibi televizyon ekranlarına gelebilir.

X-Men, 80’ler ve 90’larda uzun soluklu bir animasyon dizisi olarak ekranlara geldi hatta ülkemizde de bir süre yayınlandı. O dönemin çocukları, şimdinin koca koca insanları o günleri gayet iyi hatırlıyordur.

Bundan bir sene kadar önce, FX kanalı animasyon dizisi olarak değil de kanlı canlı bir dizi uyarlaması yapmaya niyetlendi ve Legion adında bir X-Men draması planladığını duyurdu. Hatta pilot bölüm çekilmesi için anlaşmıştı ama üzerinden aylar geçmesine rağmen yeni bir gelişme olmadı. Umarız iptal etmemişlerdir. Daha Legion’ın akıbeti belli olmadan FX kanalı ve Marvel, ikinci bir kanlı canlı X-Men televizyon dizisinin daha haberini verdi.

Yapımcı kadrosunda; Bryan Singer (House M.D ve tüm X-Men filmleri), Lauren ShulerDonner (Deadpool 2, Gambit, tüm X-Men filmleri), Simon Kinberg (Star Wars Rebels ve tüm X-Men filmleri) gibi diğer X-Men yapımlarında ve çok önemli başka TV dizilerinde görev almış çok önemli isimler yer alıyor.

Dizinin hikayesi Matt Nix‘in (Burn Notice’ı yaratan kişi) yaratıcı kaleminden çıkacak. Konusu ise aşağı yukarı şöyle olması bekleniyor; “Sıradan iki aile, çocuklarında mutant gücü olduğunu keşfeder, bunun üzerine hükümete yardım etmesi başvururlar ama onlar çocukları ailelerinden zorla almaya çalışır ve bunu öğrenen gizli bir mutant topluluğu ailelere ulaşarak onlara yardım edebileceklerini söylerler, aileler de onlara katılmaya karar verir.”

… Sonrasında ise olaylar dallanır budaklanır.

Fox ve Marvel uzun süredir bir X-Men dizisi için anlaşmaya çalışıyordu ve şükür sonunda bir orta yol bulmuşlar. Gotham, Lucifer, Arrow, Legend of Tomorrow, Supergirl, Constantine gibi Dc Comics yapımlarından sonra Agent Of Shield harici, yeni bir Marvel çizgi romanlarının televizyona uyarlanmasının zamanı gelmişti. (aslında çok geç bile kaldılar)

Acaba dizide Iron Man, Thor, Wolverine, Profesör X, Magneto gibi karakterler de olacak mı? Olmasa da Agent of Shield gibi yan hikayeler ile dahil ederlerse inanılmaz eğlenceli bir dizi olacaktır. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız