Çizgi Roman - Manga HABERLER

Marvel’in En Önemli Serilerinden INHUMAN Raflarda

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Inhuman çizgi roman serisi sonunda Türkçeye çevrildi ve raflardaki yerini aldı.

INHUMAN’lar, ilk kez 1965 yılında Fantastic Four #45. sayısında ortaya çıktı. Çok kaba şekilde anlatacak olursak. INHUMAN’ların orjin hikayesi, ‘Terrigen‘ denilen dünya dışı bir kristalin sisine maruz kalan insanların DNA’sındaki genetik mutasyonun tetiklenmesi ve onlara süper güçler vermesini konu alıyor. Marvel evreninde bu şekilde süper güçler elde etmiş kişilere INHUMAN deniliyor.

Homo-sapiens’in ortaya çıkmasından milyonlarca yıl önce, evrenin bir köşesinde savaş halinde olan Kree ve Skrull ırkları vardı. Bunlardan Kree, iki imparatorluk arasında stratejik önemi büyük olan Uranüs gezegeninde üs kurmuşlardı. Bu sırada yakındaki küçük mavi bir gezegende zeki bir canlı türünün varlığını keşfettiler ve bu yeni türü savaşta asker olarak kullanmak amacıyla Terrigen Kristali ile üzerlerinde deneyler yapmaya başladılar. Bazı şanslılar bu deneylerden sağ çıktı ve süper güçlere sahip oldular. Bu şanslılardan en önemlisi kendisine Unspoken ismini verdi ve INHUMAN’ların kralı olarak sonraki kuşaklardan saygı gördü ve onları yönetti.

Marvel’in bu serisi INHUMAN’ların bu anlattığımız tarihini anlatıyor. Marvel geçmişi için çok ama çok önemli bir seri.

Marvel Inhumans
Yazar                  : Charles Soule
Yayınevi             : Gerekli Şeyler
Türü                    : Çizgi Roman
Orjinal Adı          Inhuman Volume 1: Genesis
Çeviri                  : Tulgan Köksal
ISBN                   : 9786059141512
Çıkış Tarihi         : Mayıs – 2016
Sayfa Sayısı       : 188
Fiyatı                  : 26 TL

SATIN AL

Etiketler

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız