HABERLER SİNEMA

Matt Reeves’in THE BATMAN Filmini Yönetmesi Kesinleşti

Matt Reeves'in THE BATMAN filminin yönetmenlik koltuğuna bıraktığı söylentileri böylece son buldu.

Film ilk duyurulduğunda, Batman’i canlandıran Ben Affleck’in hem yönetmenliği, hem senaryoyu yazmasına hem de yönetmenliğini yapmasına karar verilmişti.

Bir süre sonra, Ben Affleck karakter üzerine yoğunlaşmak istediğini belirterek yönetmenliği ve senaryo yazarlığını bırakmıştı. Senaryo için, Batman v Superman ve Justice League’in de senaryosnu yazan Chris Terrio. Yönetmenlik için ise; Dawn of the Planet of the Apes ve War for the Planet of the Apes filmlerinin yönetmeni Matt Reeves seçildi. İki isim de şahane isimler.

Ama sonrasında, nereden çıktı bilinmiyor, Matt Reeves‘in yönetmenlik koltuğunu bıraktığı ve yerine isim bulunamadığı söylentisi başladı. Hatta Warner Bros’un tüm bu aksaklıklar sonrasında filmi bırakmayı bile düşündüğü söylenildi.

Geçtiğimiz gün Warner Bros’un ve Matt Reeves’in birlikte yaptığı basın açıklamasında tüm bu söylentileri yalanladılar ve filmin yapılacağını söylediler. Basın toplantısında Matt Reeves şunları söyledi:

“Batman’in hikayesini çocukluğumdan beri seviyorum. Benim için çok özel bir yere sahip. Warner Bros. ile Pelerinli Süvari’nin beyaz perdeye dönüşünü sağlayan bu özel projede birlikte çalışmaktan dolayı çok büyük onur ve heyecan duyuyorum.”

Batman severler olarak biz de çok heyecanlıyız. Senaryo hazır, yönetmen hazır, oyuncular hazır. Böylece projenin önündeki tüm engeller kalkmış oldu. Filmin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER