2016 Aylık Kitap Seçkisi

MAYIS 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Her ay sizler için çıkmış yeni kitaplardan bir seçki oluşturuyoruz. Mayıs ayı için şahane bir liste oluşturduk.

Yaz sonunda geldi! Bitmez yağmurlar dindi ve güneş kemiklerimizi bir güzel ısıttı. Tatil yaklaştı. Şimdi bir tek MAYIS ayında çıkmış kitaplardan taze taze bir seçki yapıp bu tatili planlamak kaldı. İşte size güzel bir seçki… haydi bakalım!

Drizzt Efsanesi geri döndü! Daha önce Ankira, Laika ve Arkabahçe tarafından dilimize kazandırılmış Drizzt Efsanesi; tekrar gözden geçirilmiş metin, yeni kapak ve İthaki Yayınları etiketiyle geri döndü. Fantastik kurgunun kara şövalyesini okumamış olanlar varsa hayatlarının macerasına atılacaklar, palalarınızı hazırlayın!

Bu seri hakkındaki haberimize ve ön okumalara BURADAN ulaşabilirsiniz.


Uyuyan Büyücü‘de Melnibonéli Elric ve lanetli kılıcı Fırtınayaratan, diyarları titretmeye devam ediyor. Son İmparator Tarihçeleri 3.cildi bu ay raflardaki yerini aldı. Elric, fantastik kurgu için çok önemli bir karakterdir. Önemini ve Elric’i ŞURADA anlattık. Bir göz atın derim.

Savaş Makineleri bir Doctor Who kitabıdır. Savaş Doktoru’nun bir macerasını anlatıyor. 8. ve 9. Doktor’un ara formudur, ikisinin karışımı gibidir ve düşmanlarını acımasızca öldürmesi yüzünden gelmiş geçmiş en karanlık Doktor olarak gösterilmiştir. Kitap hakkındaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Dünyalılar, birbirinden değerli Türk yazarların bilimkurgu öykülerinden oluşan toplu öyküler kitabıdır. İletişim Yayınları’ndan Türk bilimkugusunun gelişimi ve varlığı adına, paha biçilemez bir kitap yayınlandı Peki kim bu yazarlar ve nedir bu kitap diyorsanız sizi BURAYA alalım.


Yıldız Gemisi Askerleri, Robert A. Heinlein’in daha önce Türkçeye çevrilmemiş en ünlü romanıdır ve İthaki Yayınları etiketiyle dilimize kazandırıldı ve raflardaki yerini aldı! Bilimkurgunun en değerli kitaplarından birisidir ve bu türü severlerin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Kitap hakkında daha geniş bilgi için sizi BURAYA alalım.

Rüzgârın Süvarisi, başrollerinde Russell Crowe’un olduğu 2003 yapımı, Master and Commander: The Far Side of the World filminin kitabıdır. 21 kitaptan oluşan Aubrey & Maturin serisinin ilk kitabıdır. Filmini sevenler kitabına bayılacaklar çünkü filmdeki Aubrey & Maturin karakterlerinin görmediğimiz yanlarını ve maceralarına tanık olacaksınız ve Aubrey’nin nasıl o kadar iyi bir gemi kaptanı olduğunu öğreneceksiniz.


Ejderhanın Evrimi, Grafton Elliot Smith adındaki bir araştırmacının, ejderhaların biyolojik evrimi ve dünya üzerindeki yaşam yerleri üzerine yaptığı bilimsel çalışma kitabıdır. Ejderhaların gerçekten yaşadığını ve mit olmaktan çok kanlı-canlı yaratıklar olduğu tezini öne sürüyor ve bunu bilimsel kanıtlarla kanıtlamaya çalışıyor.

Kurtadamın Döngüsü, Stephen King’in çok uzun süredir baskısı bulunmayan artık klasikler arasına girmiş kitabıdır. 6,45 Yayınları, güzel bir çeviriyle tekrardan dilimize kazandırdı. Stephen King seviyorsanız ya da gerilim-korku seviyorsanız mutlaka ama mutlaka okumalısınız.

Karanlık Çağ, Murat Başekim’in yeni romanıdır. ‘İskit’ romanı ile FABİSAD 2015 En İyi Roman ödülü kazanan Başekim, yeni bir romanıyla bizlerle. Tarihi kurgu sevenlerin bayılacağı bir kitap olduğunu düşünüyoruz ve okuma listenize almanızı tavsiye ediyoruz.


ÇİZGİ ROMANLAR

Sizler için birbirinden güzel 12 adet çizgi roman seçtik.

Ama bunlardan en öne çıkanı tabii ki de Civil War oldu. Captan America ve Iron Man birbirlerinin ağızlarının ortasına ortasına vurmalarını büyük keyifle izledik. Filme özel, Marmara Çizgi ve Arkabahçe farklı iki kapakla ve karşı iki bakış açısıyla Civil War’u anlatan versiyonlarıyla Civil War’u tekrar yayınladılar. İki çizgi roman da tadından yenmiyor.

Inhuman, safkan bir süper kahraman hikayesi… Inhuman denilen, mutasyon sonucu güç kazanan süper kahramanların başlangıç hikayesine gidiyoruz. Amma övdün diyorsanız sizi BURAYA alalım.

Uyum Sağla ya da Öl, MARVEL NOW! Avengers #5 ile kaldığı yerden devam ediyor!  Kitap hakkındaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Güngezgini için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Okuyup bitirdiğinizde ÇOK AMA ÇOK ÜZÜLECEKSİNİZ. Okuduğunuz hiçbir çizgi romana benzemiyor. Bir kere içinde uçan kaçan süper kahraman yok. Fabio Moon ve Gabriel Ba’nın yazıp-çizdiği eserBras de Oliva Domingos adında 32 yaşında bir adamın hikayesiyle başlıyor ve her bölümde bu adamın farklı yaş ve dönemine gidiyoruz. Başından ilginç olaylar geçiyor ve her bölümde Bras ile birlikte okuyucu da değişiyor, kendi yaşamından izler görüyor, yer yer hüzünleniyorsunuz, yer yer seviniyorsunuz. Çizgi romanı bitirdiğinizde kendinizi çarpılmış gibi hissediyorsunuz. Şu kadarını söyleyeyim; OKUDUĞUM EN İYİ ÜÇ ÇİZGİ ROMANDAN BİRİSİ.

Daredevil #6, The Punisher Max #6Uncanny X – Men #2The Superior Spider-Man #1Yenilmez Demir Adam #5, New Avengers Marvel Now! #3, ve Flash #2 bu ay yeni sayıları çıkan çizgi romanlar oldu.


MANGALAR

Aijin #2, Fullmetal Alchemist #21 ve 22, Naruto #27 ve Bleach #17 bu ay devam eden manga serileri.

Suikast Sınıfı, bu ay yeni başlamış manga serisi. Dünya’nın en güçlü yaratığı bir lisede öğretmen olarak işe başlar ancak bildiğimiz derslerin dışında öğrenciler nasıl suikast yapılır dersi de öğretir. Bu sırada Japonya Hükümeti, Koro Sensei yani öldürülemez hoca lakabını almış olan yaratığı öldürene on milyar yen ödül verileceğini açıklar. .

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız