GEEK & OYUN

Middle-earth: Shadow of War Oyununa İlk Bakış

Orta Dünya sevenlere müjdemiz var. Middle-earth: Shadow of War'un yayın tarihi belli oldu. Ayrıca ilk oyun içi video yayınlandı.

Monolith Productions ve Warner Bros ortaklığı ile 2014 yılında ilk oyunu yapılan serinin, uzun zamandır beklenen devam oyunu Shadow of War’un yayın tarihi açıklandı. Üstelik 16dk’lık oyun içi oynanış videosu yayınlandı.

İlk oyundaki gibi, Kolcu Talion ve Talion’un vücudunda yaşayan, orta dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip, güç yüzüklerinin yaratıcısı Celebrimbor ile savaşacağız. İlk oyundan farklı olarak; kale savunması, kale saldırısı, ordu kurup komutan atama gibi yenilikler getirilmiş. Bu ordu ile kalelere saldırıp elite düşman komutanlarıyla savaşabiliyorsun. Oynanış ilk oyunla hemen hemen aynı olmakla birlikte Talion’a yeni yetenekler gelmiş. Yaratıkların seviyeleri artmış. Balrog ile savaşacağız, Ejderhaya binip diyar diyar gezeceğiz. Haritanın büyüklüğü tam olarak açıklanmasa da Gondor’un doğusunda kalan yerlerin oyunda olduğunu görüyoruz. eğer batı tarafı da varsa efsane bir oyun olacağını öngörebiliyoruz.

Bize göre açık ara, Orta Dünya üzerine yapılmış en iyi oyun olan Middle-earth: Shadow of Mordor’un devamı ve belki de onu geçebilecek tek oyun, 25 Ağustos 2017‘de yayınlanıyor. Şimdiden cüzdanlarınızı hazırlayın. Keyifli oyunlar!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız