Çizgi Roman - Manga HABERLER

Neil Gaiman’ın SANDMAN Çizgi Romanı 1.Cildi ile Raflarda!

Gelmiş geçmiş en başarılı çizgi roman serilerinden birisi olan SANDMAN, yeni kapağı ve çevirisi ile İthaki Yayınları tarafından tekrar yayınlanmaya başlandı.

1988 yılında Neil Gaiman’ın yazdığı ve Sam Kieth, Mike Dringenberg ve Malcolm Jones’dan oluşan yıldızlar geçidi gibi illüstratör kadrosunun çizdiği Sandman, ilk çıktığında deyim yerindeyse çizgi roman dünyasına bomba gibi düşmüştü. 2000’li yıllarda da ilk altı cildi Arkabahçe Yayınları, son beş cildi ise Laika Yayınları tarafından dilimize kazandırılmıştı.

World Fantasy Award tarihinde ilk ve tek ‘En İyi Kısa Öykü’ ödülü alan çizgi roman olarak yayıncılık tarihine geçti. Sonrasında en sert eleştirmenlerin bile saygısını kazanarak, tüm zamanların en iyi çizgi roman serilerinden birisi olduğunu tescilletti. Gaiman’ın mitolojiden, masallardan ve kutsal kitaplardan esinlenerek yarattığı fantazya, korku ve gerilim dolu bir çizgi roman serüvenine başlıyoruz.

Patrick Rothfuss’da söylediği gibi; ‘Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız.’

Tanıtım metni ve konusuna da bir göz atalım;

Sandman macerasının bu ilk cildi grafik edebiyatta eşi benzeri görülmemiş bir efsanenin temelini atıp okurları rüyalarla kâbusların karanlık ve büyüleyici dünyasına, Rüyalar Kralı Morpheus ve diğer Sonsuzların mekânına götürüyor.

Tüm zamanların hem en popüler, hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan Sandman, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantezinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının birlikte resimlendirdikleri seri, modern ve antik mitolojilerin, çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.

Keyifli okumalar.

14435410_1213789031975245_2383353573117247558_o

Yazar                   Neil Gaiman
Orjinal Adı          : The Sandman, Vol. 1: Preludes and Nocturnes
Türü                     : Çizgi Roman
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Çevirmen            : Elif Ersavcı
ISBN                     : 9786053755944
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2016
Sayfa Sayısı        : 244
Fiyatı                   : 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız