DİZİ EDEBİYAT

Nightflyers Kitabının Dizi Uyarlamasından İlk Fragman

Game Of Thrones (Taht Oyunları)’nın yazarı George R.R. Martin’in "Nightflyers" kitabının dizi uyarlamasından ilk fragman yayınlandı.

George R.R. Martin bu sefer fantastik kurgu yerine bilimkurgu-korku türündeki bir kitabı ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nightflyers, George R.R. Martin Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan önce yazdığı ve konu bütünlüğü ve sonu itibariyle daha iyi olan kitaplarından birisi olduğunu düşünüyoruz. Kendisini Buz ve Ateşin Şarkısı’nın popülerliği ile kısıtlamadan, yazmaktan zevk alarak yazdığı yıllardan kalma orijinal bir hikayeyi bizlere anlatıyor.

İnsanlığın son kalıntısı olan bir uzay gemisi 

Karakter olarak birbirinden uyumsuz dokuz bilim insanı ortak bir amaç Nightflyers gemisinde insanlığın kurtuluşu için bir araya gelir. Bu uzun yolculuk sırasında uzayın derinliklerinde onları öldürmeye çalışan deli bir mürettebat ile mahsur kalırlar.

Nightflyers, GOT’tan alıştığımız bol ölümlü psikopatlığı sonuna kadar taşıyor. İkisinin de aynı dönemde yazıldığını düşünürsek Martin kanlı sahneler yazmaya bu yıllarda sevdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca yazdığı birkaç bilimkurgu romanından birisidir. 1987 yılında baş rollerinde Catherine Mary Stewart, Michael Praed ve John Standing’in olduğu bir filme dahi uyarlanmıştır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız