EDEBİYAT HABERLER

Nil Serisinin 3.Kitabı “Ada Yanıyor” 2 Eylül’de Raflarda!

Yabancı Yayınları’nın geçtiğimiz yıl ilk cildini çıkardığı Nil serisi, üçüncü cildi ile sona eriyor.

Nil serisi, gizemli Nil adasına gönderilenn bir grup gencin başından geçen olayları anlatıyor. Onları bu adaya kim gönderdi? Amacı neydi? Tamamen bir sır ve bu gençler adada sağ kalmaya çalışırken bir yandan da gizemli olaylarla mücadele ediyorlar.

Serinin ilk cildi Ada, birkaç ay içinde 3.baskısını yaparak ülkemizde çok satanlar listesine bodoslama daldı. İkinci cilt, Ada – Sırlar Çözülüyor da çok satanlar listesine girmesi hiç sürpriz olmadı. Aynı şeyi üçüncü ciltten de bekliyoruz.

Kitabın tanıtım metni ve konusu ise şöyle;

“Koşun, diye düşündü Ada. Ateşinizi yakın. Direnin! Ada, insanların yanışını izlemekten zevk duyacaktı. Yanmak en beter acıları getiriyordu. Ada hatırlayınca içi bir tuhaf oldu, ardından o hatırasındaki acıyla kükredi, nefretle köpürdü, gözünü kan bürüdü ve asla dinmeyecek bir intikam hırsıyla tutuştu. Ama bu gece başlangıç olacaktı.”

Kaybetmek seçenek değildi fakat kazanmak Skye’ın her şeyine mal olabilirdi… Skye’ın ve Rives’ın adayı yok etmek için göstermiş olduğu çabaya rağmen Nil Adası hâlâ varlığını sürdürüyordu. Ve Skye’ın peşini bırakmaya niyeti yok gibiydi. Gün geçtikçe kötüleşen, inkâr edemediği bir karanlıkla mücadele eden Skye giderek dağılmanın eşiğine doğru sürükleniyordu. Adanın gücü giderek artıyor ve Skye da karşı koymak için savaşıyordu. Kısa süre içinde Skye, Nil Adası’ndan gerçekten kurtulabilmek için adanın acımasız döngüsünü kırması gerektiğini keşfetti; ve bunu yalnız başına yapmazdı.

Ada tüm gücünü serbest bıraktığında Skye hayal bir edemeyeceği kadar acımasız, imkânsız bir seçim yapmak zorunda kalacaktı. Ada saati ilerledikçe sadece acı dolu tek bir gerçek ortaya çıkmıştı: Yalnızca bir taraf kazanabilirdi.

Kimler Nil Adası’na geri dönecek ve kimler hayatta kalmayı başaracaktı?

Ada Yanıyor 2 Eylül’de raflarda olacak, şimdiden siparişinizi vermeyi unutmayın. Serinin üçüncü cildini merak edenler için ön okumaya  BURADAN ulaşabilirsiniz.

ada-yaniyor

Yazar                 : Lynne Matson
Orjinal Adı         : Nil on Fire
Yayınevi            : Yabancı Yayınları
Türü                   : Fantastik – Macera
Çeviri                 : Bige Turan Zourbakis
ISBN                  : 9786059585033
Çıkış Tarihi        : Ağustos – 2016
Fiyatı                 : 28 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız