GEEK & OYUN

Ninja,10 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk Twitch Yayıncısı Oldu

Twitch'de "Fortnite" yayını yapan Tyler Blevins diğer bilinen adıyla Ninja, 10 Milyon takipçiye ulaşarak bir rekor kırdı.

Twitch son senelerde yeni nesil yayıncılığın en büyük örneklerinden birisi haline geldi. Başta video oyunları olmak üzere pek çok konuda yayın yapan kişilerin, sadece basit ekipmanlar kullanarak peşlerinde büyük kitleleri toplaması ve sürüklemesi pek çok açıdan yeni neslin gücünü gösteriyor. Ninja, daha önce gene kendisine ait olan rekoru kırarak 10 Milyon takipçi barajını aşan ilk yayıncı oldu. Bu yayıncılığın geleceği bakımından bir kilometre taşı önemi taşıyor.

Henüz 20’li yaşlarında olan Shroud, Ninja gibi kişilerin takip eden milyonlar, internetle büyüyen yeni neslin sadece ufak bir bölümünü oluşturuyor. Önümüzdeki beş, on sene içinde bu on milyonun yüz olması, hiç de şaşırtıcı olmayacak. Eğer eski nesil yayıncılık olarak görülmeye başlanan televizyon yayıncılığı pek çok açıdan kendisini geliştirmez ve yenilemez ise çok yakın bir gelecekte, televizyonun Walkman’den bir farkı kalmayacak.

Ninja, 10 milyon takipçisine teşekkür etmek için şöyle bir twit attı. Kabaca Türkçesi şöyle: “Uzun süredir yayın yapıyorum ve ciddi anlamda beni bu seviyeye getiren sizlerle çok gurur duyuyorum, minnettarlığımı kelimelerle ifade edemem”. 

Ninja’yı 4 Milyon takipçiyle Shroud takip ediyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER