GEEK & OYUN

Nintendo, Switch’in Satış Rakamlarını Açıkladı

Nintendo, mali yılın ilk Switch satış rakamlarını açıkladı. İşler Nintendo için gayet iyi gidiyor gibi görünüyor.

Nintendo Switch, Mart 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana 19.67 milyon adet satarak beklentilerin çok ötesinde bir sayıya ulaştı. Öte yandan, başka bir güzel haber de oyun satışlarından geldi. Switch’in ilk çıktığından bugüne toplamda 86.93 milyon adet oyun satıldı.

Sadece mali yılın ilk çeyreğinde klasik Nintendo oyunları da azımsanmayacak miktarda satarak hala oyun severlerin bu oyunlara ilgini ve sevgisini gözler önüne serdi. Sırasıyla 1.40 milyon adet ve 1.38 milyon adet satan Donkey Kong Country: Tropical Freeze ve Mario Tennis Aces gibi oyunlar bu klasik oyunlar listesinin başında yer aldı.

Dahası, en son çıkardığı Labo adındaki Switch’e takılarak kullanılan kartondan oyun platformu da 1.39 milyon adet satarak Switch satışlarına katkıda bulundu.

Nintendo 3DS satışları da açıklandı!

Nintendo, 3DS’in şu ana kadar toplam 72.89 milyon adet sattığını ve oyun satışlarının ise 367.84 milyona ulaştığını bildirdi. Bu çeyrekte, 3DS satışları geçen senenin satışlarına göre %61,9 oranında azalırken, sadece 0,6 milyon adet satıldı. Oyun satışları da yüzde 49,7 azalarak 2,95 milyon adet satıldı.

Switch ve diğer konsolların yüksek satışları göz önüne alındığında, Nintendo, geçen yıla göre %9 artışla $1,513 milyar net satış gerçekleştirebildi. Nintendo için son yılların en yüksek satış rakamları olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak bir güzel haber, Nintendo bu sene Türkiye’de resmi temsilcilik açacak, bu demek oluyor ki Switch resmi olarak ülkemizde de satılmaya başlanacak.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER