2016 Aylık Kitap Seçkisi

OCAK 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Her ay olduğu gibi yayınlanmış yeni kitaplardan sizler için harika bir seçki oluşturduk. Bakalım hangi kitapları seçmişiz!

2016’nın ilk ayını geride bıraktık! Hatta şubat ayını bile neredeyse yarıladık. (günler amma hızlı geçiyor değil mi?) Her ay, bir önceki ayda çıkmış kitaplar içerisinden sizler için seçiyoruz ve bir okuma listesi çıkarıyoruz. Ocak ayı içinde çıkmış kitapları topladık, eledik ve çok güzel bir okuma listesi çıkardık.

Kitap tanıtımlarımızı da okumayı unutmayın, şimdiden keyifli okumalar!

Tanelorn’u Kurtarmak, Elric serisinin 2. cildi  İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Michael Moorcock’un efsanevi fantastik kurgu serisinin anti-kahramanı Elric, kılıcı Fırtınayaratan ile dünyaları yıkmaya devam ediyor. Mutlaka okunması gereken bir seri.

Shannara serisi, 2000’lerin  başlarında gene İthaki Yayınları’ndan çıkan seri, 2016’da MTV’de dizi olarak ekranlara gelmeye başlaması dolayısıyla ilgi bir hayli arttı. Bundan dolayı İthaki seriyi tekrar yayınlamıza kararı aldı. Yepyeni kapakları ile Shannara serisinin iki kitabı tekrardan raflarda!

Abaddon Geçidi, SyFy tarafından “The Expanse” adıyla diziye de uyarlanan James S.A Corey’in “Enginlik Serisi” 3.kitabı, ocak ayında raflardaki yerini aldı. İlk kitabı Leviathan’ı Uyandırmak’ı okumamışsanız çok şey kaybediyorsunuz. İlk kitabını satın almak için BURAYA tıklayınız bir zahmet…

Lockwood ve Ortakları – #1 Haykıran Merdiven, Akılçelen Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı! Ülkemizde daha çok Bartimeaus serisi ile tanınan Jonathan Stroud’un ünlü serisi Lockwood & Co. (Lockwood ve Ortakları) doğa üstü olayları araştıran dedektiflik şirketidir ve bir hayli eğlenceli bir seridir. Şöyle anlatalım, Dresten Dosyaları + Supernatural + Sherlock Holmes’ü bir kitapta bir araya getirelim. Kesinlikle pişman olmayacaksınız!

Sonsuzluğun Sonu, bir Isaac Asimov kitabıdır. Sonunda! Ülkemizde yıllar sonra bir Asimov kitabı yayınlandı. Vakıf serisinin ağız tadıyla okuyamıyor olsak da Sonsuzluğun Sonu gibi bir kült esere kavuşmanın mutluluğu ile havalara uçuyoruz. Darısı diğer Asimov kitaplarının başına.

Krizalitler, bir başka kült bilim kurgu kitabı… John Wyndham’ın 1955 yılında yazdığı eser ülkemize çok geç geldi. Büyük kayıp! Apokaliptik bir dünyada normallik, anormallik ve öteki gibi kavramları ele alan Krizalitler, tahammülsüz insanların ırkların saflığını korumak için ne kadar ileri gidebileceklerini gösteriyor. Günümüzde de tahammülsüz ve bağnaz insanların neler yapabileceğini hemen her gün görüyoruz, yaşıyoruz. Bilim kurgu sevenler için tam bir hazine.

Cehennemin Kızıl Hakikatı, bir Clive Barker kitabı. Clive Barker tüylerimizi diken diken etmeye devam ediyor. Ocak ayında çıkmış en güzel korku-gerilim romanı olarak baş tacı ediyoruz. Korku – gerilim sevenlere müjde !

Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları, 3. cildi ile devam ediyor. Devrim Kunter’in eline sağlık, macera son gaz devam ediyor. Olaylar! olaylar!

Uncanny X-Men 1 – Devrim raflarda! Bizce açık ara en iyi X-Men serisi olan Uncanny nihayet Türkçeye çevrildi ve raflardaki yerini aldı! X-men; Cyclops, Emma Frost, Magneto ve Magik, yeni ortaya çıkmaya başlayan mutantları topluyor ve “Uncanny X-Men” adını yeniden şekillendiriyor. Kesinlikle okunmayı hak eden bir seri, takipte kalın!

X-Force – #3 Unutmayanlar raflarda! X-men’in azılı düşmanı olan robot Bastion Miras virüsünü tekrar ortaya çıkarıyor ve onu bir silah haline getiriyor. İnsanların ve mutantların soyu tehlikede!

Titana Saldırı #8.cilt raflarda! 2014’ün ortalığı yıkan mangasını Gerekli Şeyler sayesinde Türkçe okuyabiliyoruz. Eren ve arkadaşları aralarındaki ajanı ve saklanmış titanı bulabilecekler mi?

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız