2017 Aylık Kitap Seçkisi DOSYALAR & LİSTELER

OCAK 2017 – Aylık Yeni Kitap Listesi

2017’nin ilk Aylık Yeni Kitap Listesi ile birlikteyiz. Yeni yıla çok güzel kitaplarla girdik. Sizler için Ocak ayında çıkmış yeni kitaplardan bir seçki oluşturduk.

2017’nin ilk Aylık Yeni Kitap Listesi ile birlikteyiz. Yeni yıla çok güzel kitaplarla girdik. Sizler için Ocak ayında çıkmış yeni kitaplardan bir seçki oluşturduk. Kitap listelerinizi hazırlayın. Arrival filminin kitabı yayınlandı. Film kitabının yanına bile yaklaşamıyor, buz dağının görünen kısmına benziyor ve en az bu kadar güzel 23 kitap okunmayı bekliyor.

Yılın ilk ayında sizler için seçtiğimiz Romanlar, Çizgi Romanlar ve Mangalar hangileriymiş, gelin hep birlikte bakalım.


ROMANLAR


Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Dünya Edebiyatı
Dünya Edebiyatı
previous arrow
next arrow
 
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Dünya Edebiyatı
Dünya Edebiyatı
previous arrow
next arrow

Yüksek Doz Gelecek; Türkiye’nin beş yazarından (Orkun Uçar, Serdar Yıldız, Funda Özlem Şeran, Umut Altın ve Gökcan Şahin) beş bilimkurgu kısa romanı içeren bu kitap, ülkemizde daha önce denenmemiş bir kitap formatıyla karşımıza çıkıyor. Beş yazar gelecek hakkında insanları uyarıyor ve aslında geleceğin çok uzak olmadığını, yapılması gereken için hemen harekete geçilmesi gerektiğinin altını beş kere çizerek anlatıyor.

Son Nöbet, Rus yazar Sergey Lukyanenko’nun çok satan fantastik kurgu serisinin 4.kitabı nihayet raflardaki yerini aldı. Bu kitap uzun süredir bekleniyordu. Serinin ilk üç kitabına insanlar-deyim yerindeyse- aşık oldu ve Pegasus Yayınları’na dördüncü kitabını yayınlaması için aylardır baskı yapıyordu. Sonunda çıktı. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ

Geliş, Ted Chiang’in çok satan bilimkurgu romanı. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda Arrival adında sinemaya da uyarlandı. Söylediğimiz gibi film kitaptaki konu derinliğinin yanına bile yaklaşamıyor. Buz dağının altında daha çok şey var. Okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kaplan! Kaplan!, bilimkurgunun en iyi romanlarından birisi olarak gösterilen Alfred Bester’ın romanı, yeni editasyonu ile İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nin 18. kitabı olarak yerini aldı. Fantastik kurgu için Tolkien ne ise Cyberpunk türü için de Alfred Bester o demek. Biraz iddialı oldu ama kitabın yazıldığı dönemde Asimov, Heinlein gibi büyük ustaları bile hayran bırakacak, çağının çok ilerisinde iki kitaba (diğer kitap Yıkıma Giden Adam) imza atması onu bu tahta oturmasını sağlamıştır. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ

Endgame – Oyun Kuralları, James Frey’in dünyada fenomen olmuş Endgame serisinin son kitabı raflardaki yerini aldı. Böylece ilk seriyi bitirdik. Temponun bir an düşmediği macera-aksiyon kitabı bulmak zordur. Olayın içinde yaşanan kitapları ise yazarlar sevmez çünkü yazması zordur. James Frey bu ikisini inanılmaz güzel dengelemiş.

Muhafızlar! Muhafızlar! ve Kış Ustası, Terry Pratchett 41 kitaplık Diskdünya evreninde 11 ve 12.kitaplar yayınlandı. Delidolu Yayınları’na Terry Pratchett sevenler olarak teşekkür etmek istiyoruz. Böylesine muhteşem bir seriyi ısrarla yayınlamaya devam ediyorlar, satışlarının çok çok çok iyi olmadığından eminiz ama Terry Pratchett kitaplarını çocuklara bırakılması gereken bir miras olarak gören bir yayınevine sevgiyle sarılmaya devam ediyoruz. Muhafızlar! Muhafızlar!, Muhafızlar dizisinin ilk kitabıdır, Kış Ustası ise Tiffany dizinin dördüncü kitabıdır.

Kül Dağındaki Kütüphane, hiç beklenmedik ve bilinmedik bir yazardan gelen, son zamanlardaki en tuhaf fantastik kurgulardan birisidir. Yazarı Scott Hawkins’in ilk kitabı ve kendisinden ricamız lütfen son kitabı olmasın, daha çok kitap yazsın. Hatta yazar hakkında Neil Gaiman ve Stephen King gibi usta isimlerle karşılaştırılmaya kadar gidilmiş. Birçok insanı kitaba ilk çeken şey özgünlük olmuş. İnsanlar klasik fantastik kurgulardan gerçekten sıkılmış, yaratıcılığın sınırsız özgünlüğünü özlemişler, elf-ork-cüce geçmeyen kitaplara büyük bir hasret varmış. Scott Hawkins de bu hasreti mükemmel ve bir o kadar tuhaf bir kitap ile doldurmuş. Kitap hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ

Saydam Turp,  2012’de Nobel Edebiyat Ödülü kazanan ilk Çinli Mo Yan’ın ödülü kazandığı kitaptır. Yayınlanılması için çok geç kalınmış mühteşem bir kitaptır. Can Yayınları sonunda bu kitabı yayınlayan yayınevi oldu. Çin’in taşra yaşamını sanki bir Hayao Miyazaki animasyonuyla anlatırmışçasına lirik bir fantazi hayal edin ve kendinizi kitaba bırakın. Pirinç tarlalarının sesini ve kitabın kahramanı Kara Çocuk’ın mücadelesini duyabilirsiniz.

Yol Arkadaşım, son derece enteresan bir kitap. 20 ülke. 40 Havaalanı kapısı ve 64 gerçek yol hikayesini anlatıyor. Hiç gitmediğimiz ülkeleri ve hiç görmediğimiz yerlerin hikayelerini anlatıyor. Havaalanlarında her seferinde yanından geçtiğimiz yabancıların hikayeleri ve yazar Gündüz Vassaf’ın başından geçenleri birazcık kurgu, çoğunlukla gerçekler katarak anlatıyor. Daha önce denenmemiş bir tür olarak ilgimizi çekti.


MANGA – ÇİZGİ ROMAN


Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow
 
Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow
Mangalardan, Tokyo Gûl – 9, One Punch Man 5-6 ve Rosario Vampire Sezon 2 – Cilt 2 yeni ciltleri raflardaki yerini aldı. Özellikle One-Punch Man ve Tokyo Gûl, çok iyi ve hızlı ilerliyor.
Uyanış, New York Times çoksatan yazarları Scott Snyder (Batman: Ailenin Ölümü, Amerikan Vampiri) ve Sean Murphy’nin (Punk Rock Jesus, Barbar Joe) kaleminden çıkmış bir bilimkurgu çizgi romanıdır. Dünya denizin dibinden gelen bir sinyalin tetiklemesi sonucu sular altında kalmıştır ve daha önce görülmemiş yaratıklar ortaya çıkmıştır. Post-apokaliptik bir dünyada insanlığın kurtuluşunu anlatan güzel bir bilimkurgu macerası.
Persepolis, dünya çapında yankı uyandıran ve animasyon filme dahi uyarlanan, pek çok ödüle layık görülen, İran’daki devrimin ülkeye ve insanlarına yaşattıkları, küçük bir kızın yetişkinliğe giden yolda deneyimledikleriyle iç içe geçmesini anlatan zamanın çok ötesine giden bir çizgi roman.
Gaddar Davud, Gırgır dergisinin efsanevi çizgi kahramanı daha önce yayınlanmamış iki macerasıyla geri döndü. Nuri Kurtcebe’ye selamlar olsun, bizi eski günlere götürdü.

Uncanny X-Men Cilt 3-İyi Kötü Inhuman, The Flash Cilt 6- Zaman Kayması ve Yeni 52! Batman Cilt 5 – Karanlık Şehir serilerin yeni ciltleri olarak raflardaki yerini aldı.

All-New All Different Avengers 1-Muhteşem Yedili, yepyeni sıfır kilometre Marvel serilerinden birisi daha. Marvel geçtiğimiz yıllarda tüm evreni sıfırladı ve ‘All-New All Different’ konsepti ile tüm serileri sıfırladılar. Avengers da bu serilerinden birisi hatta Thor’un cinsiyet değiştidiğini, Captan Amerika’nın değiştiğini, Örümcek Adam’ın siyahi birisi olduğu haberlerini görmüşsünüzdür. İşte hepsi bunda oluyor. Avengers’ın en önemli serilerinden birisi.

Outcast, Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman’ın bir diğer çizgi roman serisidir. Sahip olduğu güç ile insanların içine giren şeytanları kovabilen Kyle Barnes’ın hikayesini anlatıyor. Son zamanlardaki en bomba çizgi romanlardan birisidir.

Kara Bilim, bir bilimkurgu çizgi romanıdır. Anarşist Bilim İnsanları adında bir topluluk deneyleri sırasında gerçeklik bariyerini geçerler ve hayal dahi edemeyecekleri bir kuramsal gerçekliğin içinde kaybolurlar ve eve dönmek için sayısız yolu denemek zorundadırlar. Bu ikinci sayıda ilerleyecekleri sayısız yollara tanıklık ediyoruz. Süper kahraman çizgi romanlarına alternatif mükemmel bir seri, takibe almanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER